Зняття з обліку бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань

622
Які бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання перед завершенням бюджетного року має зняти з обліку розпорядник бюджетних коштів?

Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі суворо дотримуючись частини першої статті 48 Бюджетного кодексу України (БК). А саме: тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, довгострокових зобов’язань за енергосервісом, узятих на облік органами Казначейства.

А за спеціальним фондом бюджету розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання виключно в межах відповідних фактичних надходжень спеціального фонду бюджету з дотриманням вимог частини другої статті 57 БК.

Водночас за бюджетними програмами, які здійснюються із залученням державою кредитів (позик) від іноземних держав, банків, міжнародних фінансових організацій для реалізації інвестиційних проектів, термін дії яких завершується у поточному бюджетному періоді, розпорядники бюджетних коштів мають право брати відповідні бюджетні зобов’язання у четвертому кварталі поточного бюджетного періоду понад фактичні надходження таких кредитів (позик) за умови наявності письмової згоди кредитора на оплату цих зобов’язань протягом першого кварталу наступного бюджетного періоду (ч. 2 ст. 48 БК).

У кінці бюджетного періоду зареєстровані в органі Казначейства бюджетні зобов’язання за спеціальним фондом розпорядник бюджетних коштів приводить у відповідність із фактичними надходженнями до цього фонду (відкритих асигнувань (виділених коштів), залишків коштів на спеціальних реєстраційних рахунках розпорядників бюджетних коштів (в частині власних надходжень) (п. 2.12 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Мінфіну від 02.03.2012 № 309; далі — Порядок реєстрації зобов’язань).

Водночас на вимогу частини другої статті 57 БК головні розпорядники бюджетних коштів зобов’язані виконати бюджетні зобов’язання за бюджетними програмами спеціального фонду державного бюджету, не передбаченими проектом закону про Державний бюджет України на наступний бюджетний період, поданим на розгляд до Верховної Ради України, до кінця поточного бюджетного періоду в межах і за рахунок відповідних фактичних надходжень до спеціального фонду бюджету, не допускаючи наявності за такими зобов’язаннями кредиторської заборгованості на початок наступного бюджетного періоду. Тобто головні розпорядники бюджетних коштів та підвідомчі їм розпорядники бюджетних коштів мають вжити заходи щодо погашення таких бюджетних фінансових зобов’язань або зняття їх з обліку.

Варто також пам’ятати, що розпорядник бюджетних коштів повинен зняти з обліку і бюджетні фінансові зобов’язання — як за спеціальним, так і за загальним фондом — зареєстровані в органі Казначейства для здійснення попередньої оплати (виплати авансу), які до завершення бюджетного періоду не будуть оплачені. Адже інакше такі бюджетні фінансові зобов’язання, керуючись пунктом 2.13 Порядку реєстрації зобов’язань, у кінці бюджетного року з обліку зніме орган Казначейства. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналу «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Опитування

Для переходу на Новий план рахунків якою допомогою від експертів ви скористалися б насамперед

  • Прослухали б лекцію на вебінарі 40.37%
  • Відвідали б семінар на цю тематику 12.84%
  • Прочитали б про це у виданні 46.79%
Інші опитування

Розсилка© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012


  • Ми в соцмережах
Будь ласка, увійдіть на сайт

Зареєструйся та отримай безлімітний доступ до форм і зразків, а також статей наших експертів, яким довіряють керівники та головні бухгалтери:

✓ 10 500 органів місцевого самоврядування
✓ 8000 органів державної влади
✓ 18 000 закладів охорони здоров'я
✓ 24 300 навчальних закладів та наукових установ

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль