Збільшили кошторисні призначення за предметом закупівлі: чи проводити процедуру закупівель

71
Установа уклала договір про закупівлю на суму 99 900 грн. Згодом кошторисні призначення на цей предмет закупівлі збільшили на 30 000 грн. Чи потрібно проводити процедуру закупівлі?

Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі) застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, якщо вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість):

  • товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень;
  • робіт — 1 мільйон гривень.

Таке важливе правило установлює частина перша статті 2 Закон про закупівлі.

Частиною п’ятою статті 2 Закону про закупівлі заборонено укладати договори, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених цим Законом.

Ділити предмет закупівлі на частини для уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування вимог Закону про закупівлі замовник також не має права.

Отже, з урахуванням вартісних меж, встановлених у частині першій статті 2 Закону про закупівлі, замовник здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг з дотриманням вимог Закону про закупівлі.

Якщо ж замовнику на той предмет закупівлі, на який він вже уклав договір про закупівлю, виділено додаткові кошти (наприклад, шляхом їх перерозподілу), такий предмет закупівлі вважається новим предметом договору.

І лише тоді, коли вартість нового предмету закупівлі менша за вартісні межі, встановлені частиною першою статті 2 Закону про закупівлі, замовник може здійснити таку закупівлю не проводячи відповідні процедури закупівлі.

Отже, у нашій ситуації проводити процедуру закупівлі не потрібно.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль