Чи оновлювати мережу розпорядників наприкінці року

154
Чи повинна бюджетна установа — головний розпорядник коштів місцевого бюджету перед завершенням бюджетного року оновлювати мережу розпорядників бюджетних коштів?

Головні розпорядники бюджетних коштів визначають мережу розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів з урахуванням вимог щодо формування єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів і одержувачів бюджетних коштів та даних такого реєстру (ч. 3 ст. 10 Бюджетного кодексу України; БК).

Мережа розпорядника коштів місцевого бюджету — це згрупована відповідно до законодавства головним розпорядником коштів місцевого бюджету, розпорядником нижчого рівня, що має власну мережу (далі — головний розпорядник) інформація щодо розпорядників нижчого рівня, які у своїй діяльності підпорядковані цьому розпоряднику та/або діяльність яких координується ним, та одержувачів коштів місцевого бюджету (абз. 2 п. 1.3 Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.2012 № 938; далі — Порядок 938).

Як бачимо, складають мережу головні розпорядники, яких визначають рішенням про місцевий бюджет відповідно до пунктів 2 і 3 частини другої статті 22 БК. Зокрема, головними розпорядниками за бюджетними призначеннями можуть бути (п. 3 ч. 2 ст. 22 БК):

  • місцеві державні адміністрації;
  • виконавчі органи та апарати місцевих рад (секретаріат Київської міської ради);
  • структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій, виконавчих органів місцевих рад в особі їх керівників;
  • голова місцевої ради (якщо згідно із законом цією місцевою радою не створено виконавчого органу).

Головні розпорядники та розпорядники нижчого рівня, до сфери управління яких належать інші розпорядники бюджетних коштів або одержувачі бюджетних коштів, мають до початку бюджетного періоду визначити мережу розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів, які згідно з рішенням (проектом рішення) про відповідний місцевий бюджет уповноважені на виконання програм та заходів, що проводяться за рахунок коштів бюджету. Складаючи мережу, вони обов’язково зазначають:

  • статус виконавців — розпорядник бюджетних коштів або одержувач бюджетних коштів;
  • орган Казначейства, де ці виконавці обслуговуються (п. 4.1 Порядку 938).

Складену за вимогами пункту 4.3 Порядку 938 мережу (реєстр змін до мережі) на паперових та електронних носіях інформації подають відповідному органу Казначейства:

  • головні розпорядники — не пізніше ніж за 15 днів;
  • розпорядники нижчого рівня — не пізніше ніж за 10 днів.

До мережі обов’язково включають і розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які перебувають у мережі у поточному бюджетному році і на кінець цього бюджетного періоду матимуть бюджетну заборгованість. Якщо ж головні розпорядники (розпорядники нижчого рівня) до 1 березня 2016 року не включать до мережі поточного бюджетного періоду таких розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів та для них у кошторисах (планах асигнувань, планах використання) не будуть передбачені асигнування для погашення такої заборгованості, вони згідно з бюджетним законодавством нестимуть за це відповідальність



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль