Державне забезпечення для студентів-сиріт, що навчаються на контракті: чи можливо

116
До вишу у 2014 році зараховано кілька вступників пільгових категорій (діти-сироти, діти позбавлені батьківського піклування) на навчання на контрактній основі. Чи повинен виш передбачати в кошторисі видатки на соціальний захист таких студентів?

Право на повне державне забезпечення в навчальних закладах мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів (ч. 3 ст. 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 № 2342-IV).

Згідно з пунктом 4 розділу І Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, затверджених наказом МОН від 29.10.2013 № 1510 (далі — Умови № 510), громадяни України мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних вишах на конкурсній основі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень здобувається вперше.

Основним критерієм під час прийому на навчання визначено знання вступника (на базі загальноосвітньої школи) та його спроможність навчатись у виші.

Вступники, які не набрали необхідної кількості балів на вступних випробуваннях для зарахування на навчання за кошти державного бюджету, мають право навчатися за кошти фізичних і юридичних осіб.

Підготовка фахівців у вишах фінансується, зокрема, за рахунок видатків державного та місцевих бюджетів — за державним замовленням, за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб — на платній основі (п. 3 розділу І Умов № 510).

Видатки на навчання, утримання, у т. ч. надання пільг студентам з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які навчаються згідно з угодами, укладеними між вишем та юридичною чи фізичною особою, мають фінансуватись відповідно до укладеної угоди за рахунок коштів юридичних чи фізичних осіб. Тож планувати такі видатки за рахунок коштів державного чи місцевих бюджетів не потрібно.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль