Пенсія в разі втрати годувальника для неповнолітніх дітей та дружини загиблого військовослужбовця

47
У жінки, яка має двох дітей віком 4 та 6 років, у зоні проведення антитерористичної операції загинув чоловік-військовослужбовець. Чи може вона отримувати пенсію в разі втрати годувальника на своїх неповнолітніх дітей?

Право громадян на пенсію в разі втрати годувальника передбачає Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII (далі — Закон 2262).

Частиною першою статті 30 Закону 2262 установлено, що право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сім’ї, зокрема загиблого військовослужбовця.

До переліку непрацездатних членів сім’ї належать діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років (ч. 4 ст. 30 Закону 2262).

Окрім цього, право на пенсію у разі втрати годувальника має і дружина, незалежно від віку і працездатності, якщо вона зайнята доглядом за дітьми померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку, і не працює (п. «д» ч. 4 ст. 30 Закону про пенсії). А дружина годувальника, померлого внаслідок причин, зазначених у пункті «а» статті 20 Закону 2262 (зокрема внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби/службових обов’язків тощо), має право на пенсію в разі втрати годувальника незалежно від того, працює вона чи ні.

Водночас право на пенсію в разі втрати годувальника для дружини, яка втратила чоловіка і має дітей віком до 8 років, установлює також і Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, а саме його стаття 36. Однак слід враховувати, що дружина, яка доглядає за дітьми померлого військовослужбовця до досягнення ними 8-річного віку, може отримати пенсію в разі втрати годувальника за нормами цього Закону лише у разі, якщо вона не працює.

Тож у цій ситуації жінка має обрати ту законодавчу норму, призначення пенсії за якою для неї найзручніше.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль