Чи повинні виші виплачувати допомогу студентам-сиротам після досягнення ними 23 років

254
Чи має право виш припинити виплату матеріальної допомоги своїм студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, коли їм виповнить 23 роки?

Матеріальне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також учнів та студентів з числа таких дітей провадиться за:

  • Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2004 № 2342-IV (далі — Закон 2342);
  • Постановою КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 № 226 (далі — Постанова 226).

У положеннях цих нормативних актів (ч. 3 ст. 8 Закону 2342, пп. 1 п. 13 Постанови 226) чітко установлено, що держава гарантує право на повне державне забезпечення в навчальних закладах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком до 18 років й осіб з їх числа:

  • при продовженні навчання до 23 років; або
  • до закінчення відповідних навчальних закладів.

Тобто за таких обставин держава бере на себе забезпечення осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, харчуванням, одягом, взуттям і м’яким інвентарем, а також підвищеною стипендією та безкоштовним гуртожитком.

Тому припинити виплати студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у разі досягнення ними 23-річного віку виш не може і такі особи мають перебувати на повному державному утриманні до закінчення ними цього навчального закладу.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль