Нарахування ЄСВ на заробітну плату, розмір якої менше мінімальної

46
Порядок нарахування ЄСВ на заробітну плату, розмір якої менше розміру мінімальної заробітної плати, змінився. Тож бухгалтери змушені шукати відповіді на свої запитання. А ми вирішили їм допомогти.

Наразі діє правило: якщо розмір зарплати працівників установи менше розміру мінімальної заробітної плати (далі — мзп), ЄСВ нараховують не з розміру фактично нарахованої заробітної плати, а з розміру мзп (ч. 5 і 6 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VII; далі — Закон про ЄСВ). Тобто за такими працівниками установа нарахує ЄСВ у розмірі мінімального соціального внеску.

Розглянемо, як це зробити у конкретних ситуаціях.

Як нарахувати ЄСВ на заробітну плату працівника, який отримує доплату за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника?

Статтею 105 Кодексу законів про працю України передбачена доплата за суміщення професій (посад) або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника працівникам, які виконують в тій самій установі, організації поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за іншою професією (посадою) або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

Утім, оскільки на керівників установ і організацій, їх заступників, керівників структурних підрозділів, відділів, цехів, служб та їх заступників відповідно до пункту 15 Порядку та умов суміщення професій (посад), затверджених постановою Ради Міністрів СРСР від 04.12.1981 № 1145, дія цієї постанови не поширюється, доплати за суміщення їм не встановлюються.

Нагадаємо, що суміщення професій (посад) — це виконання працівником поряд із своєю основною роботою, визначеною трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) у межах робочого часу за основною роботою в одній і тій самій установі, організації за згодою працівника, якщо це економічно доцільно та не призводить до погіршення якості трудових обов’язків.

Отже, для таких працівників робота в установі за своєю професією (посадою) і додаткова робота за іншою професією (посадою) є основним місцем роботи.

Якщо сумарна база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати (далі — мзп), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мзп, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Чи потрібно нараховувати ЄСВ з урахуванням розміру мзп, якщо сума винагороди за договором ЦПХ не перевищує розміру мзп?

Відповідно до частини шостої статті 8 Закону про ЄСВ у разі, якщо база нарахування ЄСВ (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мзп, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мзп, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

Отже, при нарахуванні ЄСВ на суми винагороди за договорами ЦПХ, що перевищує або не перевищує розмір мзп, базою нарахування ЄСВ буде сума фактично нарахованої винагороди.

Як нарахувати ЄСВ, якщо у місяці працівнику нараховано: заробітну плату за відпрацьований робочий час — 700 грн.; допомогу по тимчасовій непрацездатності — 300  грн.?

Працівнику на весь період тимчасової непрацездатності до відновлення працездатності або встановлення групи інвалідності медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) видається листок непрацездатності, що обраховується в календарних днях.

Перші п’ять днів тимчасової непрацездатності (лікарняного) оплачують коштом установи, а допомогу по тимчасовій непрацездатності за всі наступні дні —  коштом Фонду соціального страхування.

Отже, за основним місцем роботи працівника нове правило нарахування ЄСВ застосовується у разі, якщо працівник працював неповний місяць (скажімо, перебував на лікарняному, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами).

Для обчислення загальної суми ЄСВ, його спочатку нараховують на заробітну плату (700 грн. × 36,3% ÷ 100%  = 254,10 грн.), а потім — на суму лікарняних (300 грн. × 33,2% ÷ 100% = 99,60 грн.).

Оскільки сума отриманого доходу за місяць не перевищує мзп, донараховуємо ЄСВ. Для цього визначаємо:

  • базу донарахування (1218 грн. – – 700 грн. – 300 грн. = 218 грн.);
  • суму донарахованого ЄСВ (218 грн. × 36,3%  ÷ 100% = 79,13 грн.).

До бази донарахування ЄСВ застосовується ставка, визначена частиною п’ятою статті 8 Закону № 2464 для відповідної категорії платника, — 36,3%.

Приміром, якщо у лютому 2015 року працівнику нараховано лише заробітну плату за фактично відпрацьовані робочі дні без допомоги по тимчасовій непрацездатності (листок непрацездатності не отримано), ЄСВ нараховуємо з фактично нарахованої заробітної плати за лютий 2015 року. Якщо ж листок непрацездатності отримано у березні 2015 року, то:

нараховуємо лікарняні за лютий 2015 року;

якщо сума заробітної плати і лікарняних за лютий 2015 року менша за розмір мзп — донараховуємо ЄСВ за лютий у березні 2015 року.

Зауважимо: якщо сума заробітної плати та допомоги по тимчасовій непраце­здатності менша за розмір мзп, ЄСВ утримуємо, відповідно, за ставками 3,6 і 2% не з розміру мзп, а з фактично нарахованої працівнику заробітної плати і лікарняних.

Працівник цілий місяць перебував на лікарняному. Один листок непрацездатності він надав у лютому, інший — у березні 2015 року, але також за лютий 2015 року. На підставі першого працівнику нараховано 700 грн., другого — 500 грн. за дні непрацездатності у лютому 2015 року. Як нарахувати ЄСВ, якщо за лютий працівник не відпрацював жодного дня?

Якщо для працівника місце роботи є основним і сума лікарняних за місяць менша за розмір мзп, то застосовуємо нове правило нарахування ЄСВ.

У лютому 2015 року на підставі першого листка непрацездатності нараховуємо ЄСВ із суми лікарняних (700 грн. × 33,2% ÷ 100% = 232,40 грн.). Донараховувати ЄСВ до розміру мінімального соціального внеску у лютому 2015 року не потрібно.

У березні 2015 року на підставі другого листка непрацездатності нараховуємо допомогу по тимчасовій непрацездатності за дні лютого 2015 року і на неї нараховуємо ЄСВ (500 грн. × 33,2% ÷ 100% = 166,00 грн.)

Оскільки сума нарахованих лікарняних за лютий 2015 року не перевищує мзп, донараховуємо ЄСВ. Для цього визначаємо:

базу донарахування (1218 грн. – 700 грн. – 500 грн. = 18 грн.);

суму донарахованого ЄСВ

(18 грн. × 33,2% ÷ 100% = 5,98 грн.).

До бази донарахування ЄСВ застосовується ставка, визначена абзацом другим частини шостої статті 8 Закону № 2464, — 33,2%.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль