Оприлюднення інформації про використання публічних коштів

202
Бюджетна установа на єдиному веб-порталі використання публічних коштів має оприлюднити інформацію про обсяги проведених нею видатків та укладені договори за звітний період. Як це зробити — розглянемо разом.

Умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування установлює Закон України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 № 183-VIII (далі — Закон про використання публічних коштів).

Аби забезпечити умови для оприлюднення публічної інформації та на виконання Закону про використання публічних коштів у вересні 2015 року Уряд видав:

 • постанову «Про затвердження Порядку оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформації про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку» від 14.09.2015 № 676 (далі — Порядок оприлюднення інформації);
 • постанову «Про затвердження Порядку адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів» від 14.09.2015 № 694 (далі — Порядок адміністрування веб-порталу);
 • розпорядження «Деякі питання створення і функціонування єдиного веб-порталу використання публічних коштів» від 14.09.2015 № 911-р (далі — Розпорядження № 911).

Тонкощі оприлюднення використання публічних коштів розглянемо разом.

Порядок оприлюднення використання публічних коштів

Порядок оприлюднення інформації встановлює, зокрема, загальні вимоги до організаційних і технічних заходів з оприлюднення інформації на е-дата  —  єдиному веб-порталі використання публічних коштів, яке здійснює Казначейство, а саме інформації про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку.

Відповідно до Порядку оприлюднення інформації Казначейство:

 • несе відповідальність за своєчасність та повноту довідкової інформації, що розміщується на єдиному веб-порталі використання публічних коштів;
 • контролює достовірність, повноту та цілісність інформації про платіжні трансакції на єдиному казначейському рахунку, що підлягає оприлюдненню на  єдиному веб-порталі використання публічних коштів, та довідкової інформації (п. 15).

Захист цієї інформації забезпечується відповідно до законодавства у сфері захисту державних інформаційних ресурсів (п. 13 Порядку оприлюднення інформації).

Порядок адміністрування

Згідно з пунктом 1 Розпорядження № 911 адміністратором на єдиному веб-порталі використання публічних коштів є Державне підприємство «Головний проектно-виробничий і сервісний центр комп’ютерних технологій» (далі — адміністратор), що належить до сфери управління Мінфіну. Саме адміністратор має створити всі можливості для прийняття та автоматичного розміщення інформації на веб-порталі.

Мінфін забезпечує створення і функціонування єдиного веб-порталу використання публічних коштів.

Своєю чергою, адміністратор зобов’язаний забезпечити захист інформації, розміщеної на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, відповідно до законодавства, шляхом застосування комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

Окрім того, адміністратор має надати користувачам:

 • вільний та безоплатний доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів;
 • можливість анонімного перегляду, копіювання та роздрукування інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів.

Інформація, яку слід оприлюднювати

Частиною другою статті 3 Закону про використання публічних коштів установлено, що на єдиному веб-порталі використання публічних коштів оприлюднюють окремо за розділами:

 • інформацію про використання коштів державного і місцевих бюджетів;
 • інформацію про використання коштів суб’єктів господарювання державної і комунальної власності, отриманих ними від провадження їх господарської діяльності;
 • інформацію про використання коштів Пенсійного фонду України (ПФУ);
 • інформацію про використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Строки оприлюднення  інформації на Е-дата

Термін оприлюднення інформації на Е-дата установлює підпункт 1 частини першої статті 3 Закону про використання публічних коштів). Суб’єкти надання інформації мають щоквартально, не пізніш як за 35 днів після закінчення звітного кварталу, оприлюднювати на єдиному веб-порталі використання публічних коштів інформацію про використання публічних коштів. 

Своєю чергою, адміністратор має забезпечити зберігання інформації про використання публічних коштів в режимі вільного доступу протягом трьох років з дня її оприлюднення.

Відповідальність за неоприлюднення на Є дата даних установи

Зауважимо, що частина перша статті 4 Закону про використання публічних коштів покладає на керівника  суб’єкта надання інформації відповідальність за:

 • неоприлюднення інформації відповідно до цього Закону;
 • оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;
 • несвоєчасне оприлюднення інформації.

У разі якщо зазначені порушення вчиненено з вини адміністратора і, як наслідок, не була оприлюднена публічна інформація на е дата, відповідальність нестиме його керівник (ч. 2 ст. 4 Закону про використання публічних коштів).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль