Право першого підпису особи, яка працює на громадських засадах

103
ОСББ бере участь у муніципальній програмі та отримує бюджетні кошти. Чи має право першого підпису на платіжних документах для проведення операцій з бюджетними коштами керівник ОСББ, який працює на громадських засадах?

Відповідно до статті 1 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 № 2866-III об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) — це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

У муніципальній програмі розвитку ОСББ бере участь як одержувач бюджетних коштів. Нагадаємо, що одержувач бюджетних коштів — це суб’єкт господарювання, громадська чи інша організація, яка не має статусу бюджетної установи, уповноважена розпорядником бюджетних коштів на проведення заходів, передбачених бюджетною програмою, та отримує на їх виконання кошти бюджету (п. 38 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України).

Для проведення операцій з бюджетними асигнуваннями, передбаченими на виконання відповідних програм і заходів у місцевому бюджеті, ОСББ у відповідному органі Казначейства відкриває бюджетні рахунки згідно з Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України, затвердженим наказом Мінфіну від 22.06.2012 № 758 (далі — Порядок 758).

Аби відкрити рахунки, до органу Казначейства слід подати у двох примірниках картку зі зразками підписів та відбитка печатки (додаток 8 до Порядку 758).

До картки включають зразки підписів осіб, яким відповідно до законодавства або установчих документів надано право розпорядження рахунками та підписання платіжних, розрахункових та інших розпорядчих документів (п. 6.1 Порядку 758).

Для окремих категорій виборних працівників деяких організацій спеціальним законодавством прямо встановлено, що вони працюють на громадських засадах. Правовий статус таких працівників визначають насамперед установчі документи таких організацій.

Однією з основних ознак роботи на громадських засадах є те, що її виконують безоплатно та у вільний від основної роботи час. На громадських засадах (хоча це в законодавстві прямо і не передбачено) можуть працювати члени виборних органів та інші виборні працівники господарських товариств, інших суб’єктів господарювання тощо (у т. ч. їх голова, керівник). Головне, щоб про їхню роботу на громадських засадах та надані повноваження згідно з Порядком 758 було зазначено в установчих документах чи в рішенні (протоколі) про їх обрання на керівну посаду.

 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль