Нарахування ЄСВ на компенсацію за невикористану відпустку звільненому працівнику

157
Працівник звільнився з бюджетної установи 25.03.2015. У цей самий день йому були нараховані та виплачені заробітна плата за відпрацьований час і компенсація за невикористану відпустку. Чи нараховується ЄСВ на суму компенсації за невикористану відпустку? Як відобразити таку суму у таблиці 6 Звіту з ЄСВ?

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) нараховується на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у т. ч. у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР.

Як установлено підпунктом 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток працівникам (далі — компенсація) відносять до фонду додаткової заробітної плати. Отже, сума компенсації, яку має нарахувати бухгалтер при звільненні працівника бюджетної установи, є об’єктом для нарахування і утримання ЄСВ.

Тож у березні 2015 року на заробітну плату працівника і суму компенсації слід нарахувати ЄСВ за ставкою 36,3%, а також утримати з них ЄСВ за ставкою 3,6%.

Якщо ж компенсація виплачується, приміром, за декілька років, варто пам’ятати, що ЄСВ нараховується і утримується лише з сум у межах 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (20 706 грн.).

Загальна сума виплат вважається доходом того місяця, у якому їх нараховано і виплачено. Тобто розподіляти компенсацію за місяцями і роками, за які її виплачують, не потрібно.

У таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (форма № Д4), що є додатком 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 № 454 (далі — Таблиця 6), суми компенсації відображають разом з іншими доходами, які виплачуються при звільненні у місяці нарахування.

Заповнюють Таблицю 6 аналогічно до порядку її заповнення у разі нарахування заробітної плати за місяць. Водночас у нашій ситуації у Таблиці 6 зазначаємо, зокрема, у графах:

  • «15» — 25 календарних днів;
  • «17» — загальну суму нарахованого доходу;
  • «18» — загальну суму нарахованого доходу — якщо його розмір не перевищує 20 706,00 грн., або 20 706,00 — якщо перевищує.
  • «19» — суму утриманого ЄСВ за ставкою 3,6% із суми нарахованого доходу, розмір якого не перевищує 20 706,00 грн., або 745,42 грн. (20 706,00 грн. × 3,6%).


Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль