Нарахування рентної плати за спожиту орендарем воду

129
Бюджетна установа здає в оренду частину будівлі, що перебуває у неї на балансі. Орендар будівлі надає послуги, пов’язані з використанням води. На яку кількість спожитої води слід нарахувати рентну плату за спеціальне використання води? Орендар має відшкодувати лише вартість використаної води чи й суму рентної плати?

Як установлено підпунктом 255.11.2 Податкового кодексу України (ПК), рентна плата за спеціальне використання води обчислюється з урахуванням фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок рентної плати та коефіцієнтів.

Водночас підпункт 255.4.1 ПК дозволяє не справляти рентну плату за спеціальне використання води у разі, коли орендар — юридична особа використовує воду для задоволення лише власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

А от коли орендар використовує воду з іншою метою, що підпадає під нарахування рентної плати за ПК, то рентну плату обчислюють на весь обсяг води, який передано орендарю установою-орендодавцем.

Отже, бюджетна установа, на балансі якої перебуває надана в оренду будівля, нараховує та сплачує рентну плату за умови, що договір на постачання води укладено лише між водопостачальником та цією установою-орендодавцем (тобто з орендарем такого договору не укладено).

У разі коли за спожиту орендарем воду рентна плата справляється з установи-орендодавця, остання має надати орендарю рахунки на відшкодування вартості спожитої води і суми нарахованої рентної плати відповідно до умов договору оренди чи договору на відшкодування спожитих послуг.

Аби правильно вказати в рахунку обсяг фактично використаної води, установа має дотримати підпункту 255.11.10 ПК. Тобто обчислити його самостійно на підставі даних первинного обліку згідно з показаннями вимірювальних приладів. Якщо ж вимірювальних приладів у будівлі немає, попри можливість їх установлення, рентну плату слід справляти у двократному розмірі.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль