Як потрібно сплачувати ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ

176
Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?

Насамперед зазначимо, що бюджетні установи зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця. Таку вимогу містять абзацом першим частини восьмої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ) та підпункт 6 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція 449).

Під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, установи зобов’язані одночасно з видачею зазначених сум сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для них як платників ЄСВ (авансові платежі).

Тобто під час виплати працівнику будь-якого доходу, на який нараховується ЄСВ за ставками 36,3%, 34,7%, 33,2% або 8,41%, установа зобов’язана сплатити ЄСВ за кожним працівником сумарно.

ЄСВ не потрібно сплачувати у разі, якщо:

  • ЄСВ, нарахований на дохід працівника (відпускні, декретні тощо), уже сплачений; або
  • за результатами звірення установи з органом ДФС за установою визнана переплата ЄСВ, сума якої перевищує суму ЄСВ, що підлягає сплаті, чи дорівнює їй.

Днем сплати ЄСВ у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку установи на відповідні рахунки органу ДФС є день списання банком або органом Казначейства суми платежу з рахунку установи незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДФС (п. 1 ч. 10 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Однак на вимогу підпункту 2 пункту 4 розділу IV Інструкції 449 ЄСВ, утриманий за ставкою 6,1%, 3,6% чи 2% із доходу працівників установи, сплачують не пізніше 20 числа наступного місяця (а не під час виплати доходу працівнику).

Тож після складання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів (форма № Д4; далі — Звіт з ЄСВ) бюджетна установа сплачує остаточну суму ЄСВ — не пізніше 20 числа наступного за звітним місяця. Остаточною сумою ЄСВ є різниця між сумою ЄСВ, що підлягає сплаті (рядок 8 таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» Звіту з ЄСВ; далі — Таблиця 1), та сумами ЄСВ, сплаченими одночасно з видачею заробітної плати (доходу, грошового забезпечення).

Зауважимо: сума ЄСВ, нарахованого на заробітну плату і утриманого з неї, що її відображено у Таблиці 1, має дорівнювати сумі ЄСВ за працівниками, відомості про яких відображені у таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту з ЄСВ.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль