Перевіряємо залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку

174
Залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку зазначається у рядку 1 «Стан рахунку» Витягу з системи електронного адміністрування ПДВ. Отримавши такий витяг, бюджетна установа — платник ПДВ може сама розрахувати цю суму, аби її перевірити.

На електронний ПДВ-рахунок, відкритий у Казначействі, бюджетна установа — платник ПДВ кошти зараховує самостійно.

Умови стосовно зарахування цих коштів передбачено Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок 569).

Згідно з Порядком 569, на електронні ПДВ-рахунки платники ПДВ зараховують кошти з власних поточних рахунків у сумах, необхідних для:

 • сплати до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих платниками в податковій звітності з  ПДВ;
 • збільшення розміру суми, що надає право для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) податкових накладних/розрахунків коригування.

Отримавши від бюджетної установи — платника ПДВ відповідний електронний запит (за формою J/F1301204), ДФС зобов’язана надати йому інформацію про стан електронного ПДВ-рахунку. Цю інформацію відображають у Витязі з системи електронного адміністрування (СЕА) за формою J/F1401204 (далі — Витяг із  СЕА).

А саме, у Витязі з СЕА, який отримує платник ПДВ, обов’язково мають бути дані про:

 • стан рахунку;
 • суму ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування;
 • складові формули розрахунку реєстраційної суми.

У рядку 1 «Стан рахунку» Витягу з  СЕА ПДВ вказують залишок коштів на електронному ПДВ-рахунку.

Стан рахунку в СЕА

Як правило, на поточному банківському рахунку клієнта залишок коштів має становити додатне значення або нуль. Оскільки скористатися клієнт зможе лише тими коштами, які надійшли на його рахунок у банку.

Аналогічно банківському відбувається рух коштів на електронному ПДВ-рахунку. Різниця лише в тому, що електронний ПДВ-рахунок бюджетна установа — платник ПДВ може поповнити лише з власного поточного банківського рахунку. Окрім неї, на електронний ПДВ-рахунок ніхто інший не зможе перерахувати кошти.

Однак на противагу звичайному банківському рахунку, стан електронного ПДВ-рахунку є наче своєрідним підсумок в інтегрованій картці платника ПДВ. Тобто стан цього рахунку (показник рядка 1 Витягу з СЕА), може мати:

 • додатне значення — коли на дату запиту на електронному ПДВ-рахунку є залишок коштів;
 • від’ємне значення — коли в день граничного строку сплати ПДВ до бюджету на електронному ПДВ-рахунку не вистачає коштів, аби погасити узгоджені податкові зобов’язання з ПДВ.

Якщо показник рядка 1 Витягу з СЕА має від’ємне значення, це означає, що у бюджетної установи виникла заборгованість перед бюджетом, спричинена перевищенням задекларованих податкових зобов’язань з ПДВ на дату їх сплати над залишком коштів на електронному ПДВ-рахунку.

Казначейство обліковує залишок узгоджених податкових зобов’язань бюджетної установи — платника ПДВ, не сплачений до бюджету, допоки остання не виконає їх в повному обсязі. Тобто не перерахує до бюджету кошти з поточного рахунку на електронний ПДВ-рахунок.

Зауважимо, що на вимогу пунктів 22 та 24 Порядку 569 Казначейство зобов’язане подавати до ДФС в розрізі платників податку інформацію про:

 • перераховані з електронних ПДВ-рахунків кошти до бюджету;
 • суми, не перераховані через брак коштів на таких рахунках.

Облік руху коштів платником

Рух коштів на електронному ПДВ-рахунку бюджетна установа — платник ПДВ обліковує самостійно.

Для обліку наявності та руху коштів, що перебувають на рахунках у Казначействі, згідно з Планом рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженим наказом Мінфіну від 26.06.2013 № 611, призначений рахунок 32 «Рахунки в казначействі».

Тому рух коштів на електронному ПДВ-рахунку слід обліковувати на субрахунку 328 «Інші рахунки в казначействі».

Електронні ПДВ-рахунки в СЕА відкриваються на ім’я кожного платника ПДВ за балансовим рахунком 3751 «Рахунки з електронного адміністрування податку на додану вартість» відповідно до Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Держказначейства від 28.11.2000 № 119.

Якщо бюджетна установа — платник ПДВ перерахувала кошти із спеціального реєстраційного рахунку на електронний ПДВ-рахунок (чи то для реєстрації податкових накладних в ЄРПН, чи то для подальшого списання ПДВ до бюджету), вона відображає таку операцію проведенням Д-т 328 — К-т 323 «Спеціальні реєстраційні рахунки для обліку коштів, отриманих як плата за послуги».

У разі списання Казначейством суми узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих за відповідний звітний (податковий) період, з електронного ПДВ-рахунку в бюджет, таку операцію відображають проведенням Д-т 641 «Розрахунки за податкамиі зборами у бюджет»/пдв — К-т 328.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль