Чи нараховувати ПДФО під час компенсації перебування працівника у відрядженні власним коштом?

96
Працівника бюджетної установи направили у відрядження і не видали йому авансу на відрядження. Повернувшись з відрядження, працівник надав авансовий звіт для відшкодування йому витрат, понесених у відрядженні за власні кошти. Чи виникає об’єкт оподаткування ПДФО при нарахуванні компенсації?

Відповідно до підпункту 165.1.11 Податкового кодексу України (ПК) до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку на відрядження або під звіт і розраховані згідно із пунктом 170.9 ПК.

Сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, інших документально оформлених витрат, пов’язаних з правилами в’їзду та перебування у місці відрядження відповідно до підпункту 170.9.1 ПК не є доходом працівника.

Отже, такі витрати не є об’єктом оподаткування ПДФО. Однак, як бачимо із наведеної норми ПК, лише за наявності документів, що підтверджують вартість цих витрат.

Нагадаємо, що після повернення з відрядження працівник зобов’язаний надати авансовий звіт за формою, затвердженою наказом Міндоходів від 24.12.2013 № 845. Разом із ним подаються документи (в оригіналі), що підтверджують вартість оплачених витрат, із зазначенням форми їх оплати.

Тож будь-які витрати на відрядження не включають до оподатковуваного доходу платника податку, якщо працівник, який повернувся з відрядження може документально підтвердити зв’язок такого відрядження з господарською діяльністю установи, що відряджає працівника.

Отже, витрати, відшкодовані працівнику на підставі наданого ним авансового звіту та оригіналів підтвердних документів, не є об’єктом оподаткування ПДФО незалежно від факту витрачання працівником у відрядженні власних коштів.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль