Ремонт приміщення: контролюємо цільове використання коштів

129
Бюджетна установа підрядним способом відремонтувала власне приміщення. Утім, під час ревізії фінансово-господарської діяльності установи фінінспектори встановили, що до акта приймання виконаних будівельних робіт включена вартість матеріалів, що не обліковувалися у підрядника. Фінінспектори в акті ревізії визнали це завищенням вартості виконаних робіт та склали протокол про адміністративне правопорушення на керівника установи. Чи правомірні їхні дії?

Для визначення вартості виконаних підрядниками будівельних робіт і проведення розрахунків за такі роботи складають:

  • акт приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в (далі — Акт);
  • довідку про вартість виконаних будівельних робіт за формою № КБ-3.

Форми цих первинних документів визначені національним стандартом ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі — ДСТУ Б Д.1.1-1:2013).

При ревізії фінансово-господарської діяльності бюджетної установи при перевірці достовірності обсягів та вартості виконаних робіт фінінспектори доволі часто встановлюють завищення вартості виконаних робіт під час зустрічних звірок у підрядника.

Право проводити зустрічні звірки у підрядника, що мають на меті документальне та фактичне підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків за виконані роботи, для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку бюджетної установи надано фінінспекторам пунктом 12 статті 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-ХІІ.

Тож якщо під час зустрічної звірки первинними документами включені до Акта витрати підрядника з виконання ремонтних робіт не підтверджуються, фінінспектори роблять висновок, що такі витрати підрядник не проводив. А це вже свідчить про завищену вартість будівельних робіт.

Тому витрати бюджетної установи перевіряльники трактуватимуть як зайво оплачену вартість будівельних робіт (на суму її завищення).

Наголосимо: відсутність у бухгалтерському обліку підрядника даних про включені до Акта будівельні матеріали чи непідтвердження наявності таких матеріалів під час обстеження та контрольного обміру приміщень установи є порушенням вимог частини першої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV та ДСТУ Б Д.1.1-1:2013.

Відповідно до пункту 2.14 глави 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, відповідальність за несвоєчасне складання первинних документів та недостовірність відображених у них даних покладена на осіб, які склали та підписали ці первинні документи. Зазвичай Акт підписує керівник установи, тож і відповідальність за достовірність відображених у ньому даних нестиме саме керівник установи.

Відповідно до пункту 23 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України (БК) порушенням бюджетного законодавства визнається, зокрема, виконання платежів за рахунок бюджетних коштів за відсутності підтвердних документів чи при включенні до платіжних документів недостовірної інформації.

Порушення бюджетного законодавства, вчинене розпорядником чи одержувачем бюджетних коштів, може бути підставою для притягнення до відповідальності згідно з законами України його керівника чи інших відповідальних посадових осіб залежно від характеру вчинених ними діянь (ч. 2 ст. 121 БК).

Відповідно до пункту 1 статті 121 БК посадові особи, з вини яких допущено порушення бюджетного законодавства, несуть цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законом.

Пунктом 1 розділу ІІ Порядку оформлення Державною фінансовою інспекцією України та її територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2013 № 1045, фінінспекторам надано право складати протокол про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 16312, 1642, 16412, 16414 та частинами третьою — сьомою статті 1666 КУпАП.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль