Форму авансового звіту змінено, а порядок заповнення — залишився старим

547
Мінфін затвердив нову форму авансового звіту та порядок його заповнення. Розглянемо детальніше, що саме змінилося у формі авансового звіту

Із 06.11.2015 бюджетні установи мають застосовувати нову форму Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі — авансовий звіт) відповідно до наказу Мінфіну «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» від 28.09.2015 № 841 (далі — Наказ  841).

Утім, порівняно із старою формою авансового звіту нова форма мало чим відрізняється. Найважливішою зміною є те, що в новій формі авансового звіту для обчислення суми податку у разі неповернення суми надміру витрачених коштів актуалізовано ставки податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які використовують з 01.01.2015 (15 та 20%).

Та й новий Порядок складання Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, затверджений Наказом 841 (далі — Порядок складання авансового звіту) теж зазнав лише технічних змін.

Насамперед Мінфін конкретизував, на кого поширюється дія нового Порядку складання авансового звіту, а саме на:

 • осіб, які видали платнику податку — фізособі кошти на відрядження або під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала;
 • платників податків — фізичних осіб, які отримали такі кошти.

Отже, вимоги щодо складання авансового звіту за новою формою поширюють як на тих осіб, хто отримав підзвітні кошти (підзвітна особа), так і на тих, хто ці кошти видає (бухгалтер).

Тепер у тексті нового Порядку складання авансового звіту є посилання на пункт 170.9 Податкового кодексу України (ПК). Нагадаємо, що цей пункт із 01.01.2015 визначає норми щодо включення до оподаткованого доходу витрат у відрядженні, які перевищують встановлені обмеження.

Окрім цього, у новому Порядку складання авансового звіту міститься вимога враховувати пункт 164.5 ПК під час розрахунку ПДФО з неповернутої суми надміру витрачених коштів слід. Тобто застосовувати натуральний коефіцієнт, який і раніше використовували під час такого розрахунку.

Надміру витрачені кошти

Мінфін чомусь не додав до розрахунку податків, який проводять у разі неповернення суми надміру витрачених коштів, розрахунок військового збору. Попри те, що об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені статтею 163 ПК. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, зокрема, відносять суму надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження або під звіт та не повернутих у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюють відповідно до пункту 170.9 ПК (пп. 164.2.11 ПК).

Тож, інформацію про військовий збір у разі оподаткування своєчасно не повернутих надміру витрачених працівником у відрядженні коштів, доведеться вписувати в нову форму авансового звіту додатково.

Заповнення авансового звіту

Попри те що форма авансового звіту змінилася, заповнювати її потрібно за старими правилами.

Після повернення з відрядження або виконання окремих цивільно-правових дій, аби відзвітувати за витрачені кошти бюджетної установи, працівник має скласти авансовий звіт. До того ж він на зворотному боці бланка авансового звіту:

 • перелічує первинні документи, які підтверджують понесені витрати;
 • розшифровує дати і суми витрат;
 • зазначає, кому та за він ці суми сплатив.

Звичайно ж, авансовий звіт він подає разом із вказаними первинними документами.

Бухгалтер бюджетної установи:

 • перевіряє заповнений працівником авансовий звіт;
 • заповнює графи «Звіт перевірено», «Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером», кореспонденцію субрахунків, розрахунок суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти (за наявності такого факту);
 • складає розписку про отримання авансового звіту і його перевірку.

Далі авансовий звіт потрапляє до керівника бюджетної установи, який і затверджує авансовий звіт, зазначивши в ньому суму прописом, дату затвердження та проставивши підпис.

Строки для звітування про витрачені підзвітні кошти

Якщо працівник своєчасно не повернув суму надміру витрачених коштів, то бухгалтер заповнює частину авансового звіту щодо розрахунку ПДФО та військового збору. Потім з цим розрахунком працівника ознайомлюють під підпис.

Унаочнимо у Таблиці строки подання авансового звіту, передбачені пунктом 170.9.2 ПК та пунктом 3 Порядку складання звіту.

На які цілі видавали кошти

Спосіб виплати коштів, виданих під звіт

готівкою з каси установи

готівкою з платіжної картки

безготівкові розрахунки з використанням платіжної картки

Службове відрядження

До закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи

До закінчення третього банківського дня після завершення відрядження (банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи)

Упродовж 10 банківських днів, а за наявності поважних причин керівник може продовжити такий строк до 20 банківських днів (до з’ясування питання в разі виявлення розбіжностей між відповідними звітними документами)

Господарські потреби

До закінчення п’ятого банківського дня, що настає за днем, у якому працівник завершує виконання окремої цивільно-правової діїВаша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль