text
Головбух: Бюджет

Підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці працівникам бухгалтерії

 • 19 листопада 2015
 • 430

Приміщення бухгалтерії клінічного шкірно-венерологічного диспансеру розміщене в одній будівлі з денним стаціонаром, стаціонарним відділенням, клініко-діагностичною лабораторією та кабінетами прийому хворих. Тобто певними приміщеннями працівники бухгалтерії користуються спільно з пацієнтами з венерологічними захворюваннями, хворими з тяжкими формами заразних захворювань шкіри (короста, екзема, стрептодермія). Чи може комісія диспансеру провести атестацію робочих місць, а після цього керівник диспансеру встановити підвищення посадового окладу у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівникам бухгалтерської служби диспансеру?

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджені наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови 308/519).

Перелік закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці наведено у додатку 3 до Умов 308/519.

Зокрема, відповідно до пункту 2.10 додатка 3 до Умов № 308/519 посадові оклади лікарів (незалежно від їх найменування), фахівців із базовою та неповною вищою медичною освітою (незалежно від їх найменування), молодших медичних сестер усіх найменувань, сестер-господинь, реєстраторів медичних, робітників всіх професій, які обслуговують хворих шкірно-венерологічних диспансерів, відділень, палат, кабінетів стаціонарів та кабінетів поліклінік підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами на 15%. Підвищення нараховують щомісяця як за основною посадою, так і за сумісництвом. Для застосування цього підвищення атестацію робочих місць проводити не потрібно.

Конкретний перелік підрозділів та посад, робота в (на) яких залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи дає право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці затверджує керівник закладу охорони здоров’я за погодженням з профспілковим комітетом (пп. 2.4.5 Умов 308/519). На основі цього переліку роботу працівників на цих посадах у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці оплачують за підвищеними на 25% та 15% посадовими окладами.

Водночас за результатами атестації робочих місць установлюється доплата у розмірі до 12% тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (пп. 3.4.5 Умов  308/519). Нагадаємо, що Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, а перелік робіт зі шкідливими і важкими умовами праці, на яких установлюється доплата, наведений у додатку 6 до Умов  308/519.

Тож можемо зробити висновок, що ані працівники бухгалтерії, ані інший адміністративно-господарський персонал не мають права на підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль