Підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці працівникам бухгалтерії

398
Приміщення бухгалтерії клінічного шкірно-венерологічного диспансеру розміщене в одній будівлі з денним стаціонаром, стаціонарним відділенням, клініко-діагностичною лабораторією та кабінетами прийому хворих. Тобто певними приміщеннями працівники бухгалтерії користуються спільно з пацієнтами з венерологічними захворюваннями, хворими з тяжкими формами заразних захворювань шкіри (короста, екзема, стрептодермія). Чи може комісія диспансеру провести атестацію робочих місць, а після цього керівник диспансеру встановити підвищення посадового окладу у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці працівникам бухгалтерської служби диспансеру?

Умови оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення затверджені наказом Мінсоцполітики, МОЗ від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови 308/519).

Перелік закладів (підрозділів) та посад, робота в (на) яких дає право на підвищення посадових окладів (ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці наведено у додатку 3 до Умов 308/519.

Зокрема, відповідно до пункту 2.10 додатка 3 до Умов № 308/519 посадові оклади лікарів (незалежно від їх найменування), фахівців із базовою та неповною вищою медичною освітою (незалежно від їх найменування), молодших медичних сестер усіх найменувань, сестер-господинь, реєстраторів медичних, робітників всіх професій, які обслуговують хворих шкірно-венерологічних диспансерів, відділень, палат, кабінетів стаціонарів та кабінетів поліклінік підвищуються у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами на 15%. Підвищення нараховують щомісяця як за основною посадою, так і за сумісництвом. Для застосування цього підвищення атестацію робочих місць проводити не потрібно.

Конкретний перелік підрозділів та посад, робота в (на) яких залежно від функціональних обов’язків та обсягу роботи дає право на підвищення посадових окладів (тарифних ставок) у зв’язку зі шкідливими та важкими умовами праці затверджує керівник закладу охорони здоров’я за погодженням з профспілковим комітетом (пп. 2.4.5 Умов 308/519). На основі цього переліку роботу працівників на цих посадах у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці оплачують за підвищеними на 25% та 15% посадовими окладами.

Водночас за результатами атестації робочих місць установлюється доплата у розмірі до 12% тарифної ставки робітникам закладів охорони здоров’я, зайнятим на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (пп. 3.4.5 Умов  308/519). Нагадаємо, що Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці затверджено постановою КМУ від 01.08.1992 № 442, а перелік робіт зі шкідливими і важкими умовами праці, на яких установлюється доплата, наведений у додатку 6 до Умов  308/519.

Тож можемо зробити висновок, що ані працівники бухгалтерії, ані інший адміністративно-господарський персонал не мають права на підвищення посадових окладів у зв’язку зі шкідливими і важкими умовами праці.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль