Визначаємо кількість застрахованих осіб для застосування понижуючого коефіцієнта

63
В установі відповідно до звіту з ЄСВ за жовтень 2015 року заробітну плату нараховували 28 застрахованим особам, у т. ч. восьми зовнішнім сумісникам та одному інваліду. Яку кількість застрахованих осіб потрібно враховувати для застосування понижуючого коефіцієнта? Як враховувати кількість зовнішніх сумісників, які працюють на 0,5 ставки: за фактичною кількістю (8 осіб) чи в еквіваленті до повної зайнятості (4 ос.)?

Під час нарахування заробітної плати (доходів) фізичним особам розмір єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), встановлений частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону про ЄСВ для платників ЄСВ, визначених в абзацах другому, третьому, четвертому та сьомому пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), застосовується з понижуючим коефіцієнтом, якщо платником виконуються одночасно три умови.

Аби установа мала змогу визначити, чи відповідає вона цим умовам, бухгалтер бюджетної установи має порахувати кількість застрахованих осіб, яким нараховувалися виплати.

Визначаючи кількість застрахованих осіб, враховують і кількість зовнішніх сумісників, яким у  звітному місяці нараховано виплати. Адже понижуючий коефіцієнт застосовують також і при нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи (п. 21 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 № 449). Наголошуємо: ураховують саме кількість застрахованих осіб, а не розмір ставки, на яку ці особи працюють. Тобто зовсім не важливо, на повну чи на неповну ставку працює сумісник.

Під час підрахунку кількості застрахованих осіб у бюджетній установі, на заробітну плату яких нараховують ЄСВ у звiтному мiсяцi, не враховують працівників-інвалідів. На такій думці неодноразово наголошували фіскали (див. листи ДФС від 09.04.2015 № 12518/7/99-99-17-03-01-17 та від 11.09.2015 № 1026/10/28-08-42/7). Пояснюється це тим, що понижуючий коефіцієнт застосовують лише до ставок ЄСВ, установлених частиною п’ятою та абзацом другим частини шостої статті 8 Закону про ЄСВ. До ЄСВ, нарахованого на виплати працівників-інвалідів (ставки ЄСВ за такими працівниками установлює частина сьома статті 8 Закону про ЄСВ), понижуючий коефіцієнт не застосовують. І отже, в розрахунку показників для встановлення відповідності умовам щодо застосування понижуючого коефіцієнта виплати працівникам-інвалідам участі не беруть, як і кількість таких працівників.

Отже, у наведеній у запитанні ситуації для застосування бюджетною установою понижуючого коефіцієнта бухгалтер враховує 27 застрахованих осіб.

 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль