Відрахування із заробітної плати працівника незаконно виплачених сум

450
Кухарю дитсадка виплачували доплату за роботу у важких і шкідливих умовах праці без проведення атестації робочого місця. Утім, під час ревізії фінансово-господарської діяльності цього дошкільного навчального закладу фінінспектори визнали нарахування такої доплати незаконним внаслідок неправильного застосування нормативно-правових актів. А за результатами ревізії до установи направили вимоги про відшкодування незаконно витрачених бюджетних коштів. Чи можна відрахувати із заробітної плати працівника незаконно виплачені суми без його згоди?

Відповідно до підпункту 2.2.1 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5, доплати до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених законодавством, зокрема за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, належать до додаткової заробітної плати.

Варто зазначити, що законодавство про працю захищає право працівників на отримання заробітної плати та обмежує відрахування із заробітної плати.

Зокрема, частина перша статті 127 КЗпП надає можливість проводити відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості установі лише у випадках, передбачених законодавством України. З-поміж таких випадків пункт 1 частини другої статті 127 КЗпП визначає повернення сум, зайво виплачених внаслідок лічильних помилок.

Аби зрозуміти, чи можна нарахування працівнику доплати за роботу у важких і шкідливих умовах праці без проведення атестації робочого місця визнати лічильною помилкою та, відповідно, відрахувати кошти із заробітної плати працівника для покриття заборгованості, що утворилася, звернімося до пункту 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999 № 13. Він установлює, що до лічильних помилок належать неправильності в обчисленнях, дворазове нарахування заробітної плати за один і той самий період тощо. Не можуть вважатися ними не пов’язані з обчисленнями помилки в застосуванні закону та інших нормативно-правових актів, у т. ч. колективного договору.

Тому відрахування без згоди працівника з його заробітної плати незаконно виплачених сум, у разі коли фінінспектори встановили незаконне нарахування заробітної плати внаслідок помилок у застосуванні нормативно-правових актів, є порушенням статті 127 КЗпП. І бухгалтер для такого відрахування не має жодних законних підстав.

У разі ж утримання бухгалтером без згоди працівника таких сум останній має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком відповідно до частини другої статті 233 КЗпП. І за порушення вимог законодавства щодо оплати праці працівників посадові особи установи можуть бути притягнуті до адміністративної чи навіть кримінальної відповідальності.

До того ж незгода працівника повернути незаконно виплачені йому суми не звільняє установу від виконання вимог фінінспекторів про відшкодування незаконно витрачених бюджетних коштів. Адже у такій ситуації настає матеріальна відповідальність за збитки, нанесені посадовою особою установи відповідному бюджету.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль