Преміювання працівника органу місцевого самоврядування у разі роботи за контрактом

428
Працівника прийняли на роботу за контрактом до органу місцевого самоврядування на час хвороби посадової особи. Чи можна виплатити такому працівнику премію?

Оплату праці працівників та посадових осіб місцевого самоврядування урегульовує постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова 268).

Підпункт 2 пункту 2 Постанови 268 надає право керівнику органу у межах затвердженого фонду оплати праці преміювати працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10% посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у положенні про преміювання органу місцевого самоврядування (далі — положення про преміювання). Його розробляють самостійно з дотриманням, зокрема, Законів України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон про органи самоврядування), Постанови 268.

У положенні про преміювання працівників обов’язково визначають коло посад, на які поширюється дія преміальної системи, умови та розміри преміювання щодо кожної посади. А також зазначають порядок документального оформлення виплати премії працівникам, у т. ч. тим, які працюють за контрактом.

Відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону про органи самоврядування на час відсутності (відпустки) посадових осіб органів місцевого самоврядування (крім виборних посад) для виконання їх повноважень можуть прийматися на службу особи за строковим трудовим договором (контрактом).

Контракт — особлива форма трудового договору, в якому строк його дії, права, обов’язки і відповідальність сторін (у т. ч. матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в т. ч. дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін (ст. 21 Кодексу законів про працю України).

Отже, керівник органу місцевого самоврядування може преміювати працівника, прийнятого до органу за контрактом, лише у разі, якщо таке преміювання передбачено контрактом та положенням про преміювання.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль