Чи мають право на надбавку за вислугу років педпрацівники у центрах соціальної реабілітації дітей-інвалідів

104
У центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів, що не є навчальним закладом, працюють педагогічні працівники. Чи мають вони право на виплату надбавки за вислугу років та як її обчислювати?

Право на виплату надбавок за вислугу років педпрацівники набувають відповідно до частини першої статті 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII. Забезпечує виплату надбавок за вислугу років держава щомісячно.

Розмір надбавки за вислугу років у відсотках до посадового окладу (ставки заробітної плати) педпрацівників залежить від стажу педагогічної роботи:

 • понад 3 роки — 10%;
 • понад 10 років — 20%;
 • понад 20 років — 30%.

Умови оплати праці  працівників закладів освіти установлює Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затверджена наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція 102).

Відповідно до пункту 16 Інструкції 102 педпрацівникам установ охорони здоров’я, соціального захисту (у т. ч. і центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів) ставки заробітної плати (посадові оклади) встановлюють в розмірах і на умовах, передбачених для аналогічних працівників установ освіти.

До стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років педпрацівників зараховується час роботи на посадах, передбачених Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (далі — Перелік 963).

Нагадаємо, що основним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи (п. 6 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78).

До стаж педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років включають весь час роботи на всіх посадах, вказаних у Переліку  963.

Розмір надбавки за вислугу років встановлюють пропорційно педагогічному навантаженню (обсягу роботи). Тобто, якщо педпрацівники виконують роботу обсягом менше або більше норми, передбаченої ставкою заробітної плати, розмір надбавки за вислугу років зменшується або збільшується пропорційно навантаженню (обсягу роботи).

Отже педагогічні працівники центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів мають право на установлення їм надбавки за вислугу років. А відповідальність за своєчасне і правильне обчислення заробітної плати покладається, зокрема, на керівника та головного бухгалтера (бухгалтера) центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (п. 6 Інструкції 102).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль