Як обчислити середню зарплату для нарахування відпускних переведеному працівнику?

61
Працівника прийнято за переведенням з іншої установи. Компенсацію за невикористану відпустку на попередньому місці роботи перераховано нашій установі. Чи маємо право надавати відпустку працівнику за період на попередньому місці роботи, оскільки з тієї установи передано нам довідку про кількість днів невикористаної відпустки, та як правильно визначити розмір відпускних?

Відповідно до частини другої статті 81 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та частини третьої статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

За бажанням такому працівнику може бути надана щорічна відпустка повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи в бюджетній установі відповідно до частини першої статті 81 КЗпП та пункту 8 частини сьомої статті 10 Закону про відпустки.

Надати працівникові таку відпустку можна, якщо сукупно виконуються такі умови:

  • працівника переведено до установи з іншої;
  • за попереднім місцем роботи ним не використано повністю або частково щорічну основну відпустку;
  • за невикористані дні такої відпустки він не отримав грошової компенсації.

Для розрахунку відпускних середньоденну заробітну плату за розрахунковий період (наприклад, 12 календарних місяців) обчислюють на основі нарахованої заробітної плати за місяці роботи в тій бюджетній установі, до якої переведено працівника, незалежно від того, що:

  • частина розрахункового періоду припадає на місяці роботи в установі, з якої працівник перевівся;
  • щорічна відпустка надається за період роботи в бюджетній установі, до якої працівник перевівся.

Такий висновок випливає із абзацу другого пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Цей пункт передбачає, що працівникові, який пропрацював в бюджетній установі, організації менше року, середня заробітна плата обчислюється на основі з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористану відпустку.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль