Чи встановлено максимальне граничне обмеження розміру премій для працівників?

215
Керівник державного органу хоче преміювати працівників за результатами роботи за місяць. Чи встановлено максимальне граничне обмеження розміру премії?

Ні, таких прямих обмежень немає. Але виплата премії у державному органі все ж таки залежить від певних умов. Пояснимо це детальніше.

Відповідно абзацу 2 підпункту 2 пункту 2 постанови КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова 268) конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначають у положенні про преміювання відповідного державного органу (далі — Положення).

Державний орган розробляє Положення самостійно з дотриманням Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, Постанови 268 та інших нормативно-правових актів, передбачаючи стимулювання ефективного виконання завдань та функцій працівниками підрозділів відповідного органу. У ньому визначають коло працівників, на яких поширюється дія преміальної системи, показники і умови преміювання щодо кожної категорії працівників.

Водночас, як вимагає підпункт 2 пункту 2 Постанови 268, керівники проводять преміювання працівників у межах затвердженого фонду оплати праці та економії фонду оплати праці.

Отже, преміюють працівника відповідно до Положення, за наявності коштів, передбачених у кошторисі державного органу, та економії фонду оплати праці.

До того ж, преміюючи працівників, слід пам’ятати, що:

  • підставою для виплати премії є наказ керівника;
  • наказ про преміювання працівника погоджують із виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) державного органу;
  • у наказі про преміювання обов’язково зазначають, за які досягнення премійовано працівника (дотримання термінів та рівень виконання ним доручень, внесення пропозицій щодо вдосконалення роботи державного органу тощо).


Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль