Відображення суми нарахованих, але не виплачених лікарняних у формі 1ДФ

187
У бухгалтерському обліку бюджетної установи на кінець кварталу обліковуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, не виплачені Фондом соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності. Як правильно відобразити такі суми у формі № 1ДФ?

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), на вимогу підпункту 168.1.1 Податкового кодексу України (ПК) утримує податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПК.

Під час виплати оподатковуваного доходу ПДФО сплачують (перераховують) до бюджету за єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) затверджено наказом Міндоходів від 21.01.2014 № 49 (далі — Порядок 49).

Дотримуючись Порядку 49, бюджетні установи заповнюють форму  1ДФ. А саме, відображають:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» — дохід (за звітний квартал), який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу згідно з довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку 49. Якщо дохід нарахований, то його обов’язково слід відобразити у графі 3а незалежно від того, виплачено такий дохід чи ні (п. 3.2);
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» — суму фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом. Заробітну плату, що виплачується у встановлені терміни у наступному місяці, відображають у податковому розрахунку за той період, до якого входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано (п. 3.3);
  • у графі 4а «Сума нарахованого податку» — суму податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством (п. 3.4);
  • у графі 4 «Сума перерахованого податку» — фактичну суму перерахованого податку до бюджету (п. 3.5).

Тож коли суму лікарняних працівникам бюджетної установи не виплачено, її не потрібно відображати у графі 3 форми 1ДФ.

Варто згадати і про вимогу статті 168 ПК, яка передбачає: податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу, але сплачується ПДФО до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.

Тож заповнюючи графи 4 та 4а форми 1ДФ, бюджетна установа має керуватися цією вимогою, і:

  • відобразити у графі 4а нараховану суму ПДФО з лікарняних;
  • не відображати її у графі 4.


Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль