Чи можна поділити додаткову відпустку на частини?

116
Працівнику бюджетної установи колективним договором установлено щорічну додаткову відпустку за ненормований робочий день тривалістю 7 календарних днів. Чи можна поділити таку відпустку на частини?

Відповідно до пункту 1 Рекомендацій щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінсоцполітики від 10.10.1997 № 7 (далі — Рекомендації № 7) ненормований робочий день — це особливий режим робочого часу, який встановлюють для певної категорії працівників у разі неможливості нормування часу трудового процесу навантаженням.

Для працівників, які працюють в умовах ненормованого робочого дня, статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 №  504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) передбачено право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Тож таким працівникам як компенсацію за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу надають додаткову відпустка до 7 календарних днів (п. 3 Рекомендацій №7).

Конкретну тривалість такої відпустки працівникам, які працюють в умовах ненормованого робочого дня, встановлюють у колективному договорі за кожним видом робіт, професій та посад чи трудовому договорі.

Статтею 4 Закону про відпустки додаткову відпустку за особливий характер праці віднесено до щорічних відпусток. А щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть надавати (ч. 2 ст. 10 Закону про відпустки):

  • одночасно зі щорічною основною відпусткою;
  • окремо від щорічної основної відпустки.

Щорічну відпустку відповідно до частини першої статті 12 Закону про відпустки на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

Тобто працівник бюджетної установи має право за власним бажанням поділити щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Однак зробити це він може лише тоді, коли йому вже було надано щорічну відпустку тривалістю 14 календарних днів.

Водночас варто звернути увагу на позицію Мінсоцполітики, висловлену ним у листі від 13.05.2010 № 140/13/116-10.

Оскільки частиною першою статті 12 Закону про відпустки передбачено можливість поділу щорічної відпустки на частини, а не обов’язок установи поділити її на частини, як того бажає працівник, остаточне рішення про надання працівнику відпустки приймає керівник установи. А щоб не допустити втрати робочого часу та з огляду на виробничі обставини, він може й не погодитися поділити відпустку так, як того бажає працівник, або ж запропонувати свої умови поділу щорічної відпустки, або ж не поділити її взагалі. 



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль