На які виплати може розраховувати бібліотекар гімназії?

84
Чи може бібліотекар гімназії розраховувати на підвищення посадового окладу за роботу в цьому закладі? На які заохочувальні виплати він має право?

Так, керівні та педагогічні працівники гімназій, з огляду на підпункт «б» пункту 28 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція 102), мають право на 10% підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) за роботу в цих закладах.

Наголошуємо: таке підвищення поширюється на керівних та педагогічних працівників! А бібліотекар, на жаль, до них не належить. Тому й не може розраховувати на підвищення посадового окладу.

Адже бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів, у т. ч. гімназії, є працівниками галузі культури. І їхню працю на посаді бібліотекаря оплачують на умовах і в порядку, передбачених нормативами Мінкультури. Таким нормативним актом є наказ Мінкультури «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» від 18.10.2005 № 745.

А от як працівники навчальних закладів, установ освіти та наукових установ бібліотекарі мають право на виплату їм окремих надбавок та доплат. Розглянемо їх детальніше.

  1. Відповідно до підпункту «2» пункту 4 наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 бібліотекарям установлюють надбавки у розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) за:
  • високі досягнення у праці;
  • виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • складність, напруженість у роботі.
  1. Відповідно до пункту 1 постанови КМУ «Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек» від 30.09.2009 № 1073 бібліотекарі мають право на надбавку за особливі умови роботи у розмірі до 50% посадового окладу.
  2. Відповідно до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою КМУ від 22.01.2005 № 84 (далі — Постанова  84) бібліотекарі можуть отримувати доплату за вислугу років.
  3. Пунктом 3 Постанови 84 за рішенням керівника у розмірі до одного посадового окладу на рік бібліотекарям можуть надавати допомогу на оздоровлення під час щорічної відпустки у розмірі посадового окладу та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.
  4. Відповідно до Положення про преміювання, що діє в гімназії, бібліотекарів можуть виплатити премію.

Насамкінець зазначимо, що конкретний розмір  окреслених виплат (але в межах фонду оплати праці) для бібліотекаря встановлюють у наказі керівника гімназії.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль