Робота за сумісництвом чи суміщенням: на що має право заступник директора ЗНЗ

269
У школі є вакантні 0,25 ставки практичного психолога, тож директор школи збирається покласти виконання обов’язків практичного психолога на заступника директора з виховної роботи. Як краще оплатити роботу цього працівника: встановити доплату за суміщення посади практичного психолога чи укласти з ним договір про роботу за сумісництвом?

Пункт 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та пункт 4 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 № 43 забороняють керівникам державних підприємств, установ, організацій та їхні заступникам працювати за сумісництвом. Тобто виконувати, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому ж або іншому підприємстві, в установі, організації або у громадянина за наймом.

Ця вимога не поширюється на наукову, викладацьку, медичну і творчу діяльність.

Робота на посаді практичного психолога належить до педагогічної роботи. Тож заступник директора школи має право працювати на такій посаді за сумісництвом лише за межами робочого часу за основною займаною посадою. Тобто у вільний від роботи час.

Можливо, тоді заступнику директора школи за виконання обов’язків практичного психолога встановити доплату за суміщення професій, спитаєте ви.

Так, підпунктом «а» підпункту 3 пункту 3 постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова 1298) та підпунктом «а» підпункту 3 пункту 4 наказу Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 передбачено для працівників бюджетної сфери, у т. ч. освітянської галузі, встановлення доплати за суміщення професій (посад). Проте цю доплату керівникам закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів навчальних закладів, установ освіти та наукових установ встановлювати забороняє підпункт «а» підпункту 3 пункту 3 Постанови 1298. Отже, заступник директора школи не може отримувати доплату за суміщення професій (посад).

Тож можемо зробити висновок, що заступник директора з виховної роботи може працювати за сумісництвом на посаді практичного психолога лише поза межами робочого часу за основною посадою.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль