Внесення змін до річного плану закупівель та додатку до нього

1375
З тих чи тих причин у замовника іноді виникає потреба внести зміни до річного плану закупівель (додатку до нього). Довідаємося, що ж у таких випадках говорить Закон про закупівлі.

Ані Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі), ані інші нормативно-правові акти у сфері державних закупівель чіткого порядку внесення змін до річного плану закупівель не встановлюють.

Проаналізувавши закупівельне законодавство, можемо зробити такі висновки.

Зміни до річного плану закупівель замовник може вносити:

 • або виклавши у новій редакції весь річний план закупівель;
 • або виклавши у новій редакції відповідні графи чи рядки.

До того ж вносити такі зміни можна неодноразово.

Нова форма річного плану закупівель

Нагадаємо, що наразі річний план закупівель, а також додатки до нього складають за формою, затвердженою наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель» від 15.09.2014 № 1106.

Якщо ж замовник склав річний план закупівель або додаток до нього до набрання чинності цим наказом, тобто до 07.11.2014, вносити зміни до нього не потрібно. Утім, за потреби скласти тепер новий річний план закупівель (чи внести зміни до попереднього) чи додаток до річного плану закупівель (чи внести зміни до попереднього додатку), слід чітко дотримати форми, затвердженої цим наказом.

Тобто наразі замоник, який має намір внести зміни до річного плану закупівель чи додатку до нього, повинен складати їх за новими формами.

Оприлюднення змін до річного плану

Інформацію про внесення змін і до річного плану закупівель, і до додатку до нього замовник зобов’язаний обов’язково оприлюднити:

 • на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель — протягом п’яти робочих днів з дня затвердження;
 • на власному веб-сайті або за відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів.

Зауважимо також, що навіть, коли замовник запланував закупівлю на 1 тис. грн., він щокварталу має оприлюднювати додаток до річного плану на власному веб-сайті або на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів.

Внесення змін до річного плану закупівель, коли з'явилися додаткові кошти

Іноді трапляється, що у замовника закупівель з’являються, так би мовити, додаткові кошти. Скажімо, це може бути, коли замовнику протягом року виділені додаткові асигнування на окремий предмет закупівлі, за яким торги вже проведено, або ж відбувся перерозподіл коштів, про який під час проведення перших торгів він не знав. Або ж, коли замовник зекономив певні кошти, уклавши договір за меншою ціною пропозиції чи розірвавши договір.

У цьому разі під час закупівлі предмет закупівлі — це новий предмет. Тому, замовник вирішує, чи проводити процедури закупівель за цим предметом, з огляду на суми додаткових коштів, що у нього з’явилися. Тобто з урахуванням вартісних меж, передбачених частиною першою статті 2 Закону про закупівлі.

І якщо за цією сумою додаткових коштів слід проводити торги відповідно до Закону про закупівлі, то передувати проведенню нової закупівлі має внесення змін до річного плану закупівель.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль