У разі встановлення пам’ятника загиблим воїнам АТО подбайте про бухоблік витрат

166
Воєнні дії на сході України раз по раз примушують наші серця тремтливо битися. А коли ще йдеться про загиблих воїнів-захисників… Тож аби висловити шану і нагадати майбутнім поколінням про народних героїв, місцеві ради споруджують нині пам’ятники загиблим воїнам АТО. А бухгалтер місцевої ради, своєю чергою, має відобразити витрати на встановлення пам’ятника в обліку та оприбуткувати його.

Як правило, замовником спорудження пам’ятників місцевого значення є місцеві органи виконавчої влади або органи місцевого самоврядування.

Ухваливши рішення про спорудження пам’ятника загиблим воїнам АТО, вони мають і земельну ділянку виділити, і виконавця підібрати. До того ж на їхні плечі лягають і витрати на виготовлення та встановлення пам’ятника.

А перед бухгалтером відповідного органу постає завдання не лише зареєструвати бюджетні зобов’язання в органі Казначейства, а й відобразити проведені витрати на спорудження пам’ятника загиблим воїнам АТО в обліку.

Порядок спорудження (створення) пам’ятників і монументів затверджений наказом Держбуду та Мінкультури від 30.11.2004 № 231/806. Його нормами і мають керуватися місцеві органи.

Розглянемо разом алгоритм дій, який доведеться дотримати, приміром, органу місцевого самоврядування під час спорудження пам’ятника загиблим воїнам АТО.Підготовка та подання пропозиційСпочатку підприємства, установи, організації чи об’єднання громадян мають подати до місцевого органу виконавчої влади клопотання про спорудження пам’ятника.

До нього додають такі документи

 •   обгрунтування доцільності спорудження (створення) пам’ятника у конкретному регіоні, населеному пункті. Доцільність його спорудження має бути підтверджена відповідними висновками Мінкультури АР Крим, управлінь культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій; 
 • погодження з органом місцевого самоврядування місця встановлення з урахуванням генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, планування та забудови, що історично склалися; 
 • фінансово-економічне обгрунтування вартості спорудження (створення); 
 • зазначення відповідних джерел фінансування.


Ухвалення рішення про спорудження пам’ятника загиблим воїнам АТОПроаналізувавши всі надані документи, місцевий орган виконавчої влади ухвалює рішення про спорудження (створення) пам’ятника.

Ухвалення рішення про виділення земельної ділянкиАрхітектурно-планувальне завдання на спорудження пам’ятника та перелік необхідних технічних умов має бути прив’язане до місцевості, де планується встановити пам’ятник.

Тому орган місцевого самоврядування ухвалює рішення про виділення земельної ділянки.

Організація проектування

Орган місцевого самоврядування повинен:

 • передати рішення про спорудження (створення) пам’ятника до місцевого органу культури, аби той провів конкурс на кращу проектну пропозицію для спорудження пам’ятника;
 • забезпечити створення ескізного проекту коштом місцевого бюджету.

Пошук виконавця будівельних робіт

Виконання окремих видів проектних і будівельних робіт орган місцевого самоврядування доручає особам, які мають відповідну ліцензію чи кваліфікаційний сертифікат.

Виготовлення та встановлення пам’ятника загиблим воїнам АТО

Орган місцевого самоврядування укладає договір з підрядною організацією на виконання будівельних робіт.

Нагадаємо: будівельні роботи можна виконувати лише тоді, коли є дозвіл на проведення таких робіт. Отримують такий дозвіл у територіальному органі Держархбудінспекції. 

Прийняття в експлуатацію спорудженого пам’ятника

Зауважимо, що пам’ятник загиблим воїнам АТО приймають в експлуатацію згідно з вимогами законодавства та державних будівельних норм.

Бухгалтерський облік видатків та оприбуткування пам’ятника

Усі видатки на спорудження пам’ятника бухгалтер органу місцевого самоврядування має відобразити в бухгалтерському обліку. І звісно, оприбутковувати його згідно з національними стандартами бухобліку після введення в експлуатацію.

Витрати на придбання, створення (виготовлення) власними силами основних засобів, а також витрати за незакінченими і закінченими, але не зданими в експлуатацію, об’єктами капітального будівництва обліковують на субрахунку 141 «Капітальні інвестиції в основні засоби».

Первісну вартість пам’ятника загиблим воїнам АТО формують витрати на:

 • виготовлення деталей;
 • монтаж і встановлення окремих деталей, підтверджені актами виконаних робіт;
 •  придбання будівельних матеріалів, використаних на спорудження майданчика для пам’ятника, підтверджені накладними.

Комісія, яка приймає пам’ятник в експлуатацію повинна заповнити Акт прийняття-передачі основних засобів (типова форма ОЗ-1 (бюджет)).

Спорудженому пам’ятнику присвоюється інвентарний номер, а відомості про нього вносять до Інвентарної картки обліку основних засобів в бюджетних установах (типова форма ОЗ-6 (бюджет)).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль