text
Головбух: Бюджет

Оформлення документів та оприлюднення інформації при закупівлі за рамковою угодою

 • 24 липня 2015
 • 80

Під час державної закупівлі замовники все частіше застосовують механізм рамкових угод. Про особливості оформлення документів, а також оприлюднення цих документів та інформації у разі закупівлі за рамковою угодою й поговоримо.

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 1 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 20.04.2014 № 1197 (далі — Закон про закупівлі) рамкова угода — це правочин, який укладається одним чи кількома замовниками (генеральним замовником) у письмовій формі в порядку, встановленому цим Законом, з одним чи кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.

Учасник, який підписав договір про закупівлю за рамковою угодою, не має права передавати (відступати) права та обов’язки за таким договором іншим особам, покладати виконання зобов’язань за ним на іншу особу.

Строки укладення договорів

Порядок та строки укладення договорів про закупівлю за рамковими угодами встановлюють у рамковій угоді.

Зауважимо, що  передбачені статтею 31 Закону про закупівлі строки для договорів про закупівлю за результатами проведення окремих процедур державних закупівель до укладення договорів про закупівлю за рамковими угодами не застосовують.

Оформлення документів

Єдиної форми для документів, які має скласти замовник під час відбору/конкурентного відбору, законодавством не встановлено.

Як вихід, пропонуємо прописати у рамковій угоді умову про оформлення документів, наприклад:

 • пропозиції замовника та згоди учасника щодо виконання умов договору про закупівлю за рамковою угодою;
 • запрошення замовника учаснику рамкової угоди на подання пропозиції для відбору або конкурентного відбору щодо укладення договору про закупівлю;
 • протоколу розкриття пропозицій, їх оцінки та вибору переможця при проведенні відбору або конкурентного відбору щодо укладення договору про закупівлю;
 • інформування учасників рамкової угоди про результати проведення відбору або конкурентного відбору;
 • заяви про відмову замовника від виконання рамкової угоди.

Оприлюднення документів та інформації

Оприлюднення документів, що складаються замовником під час відбору/конкурентного відбору, не передбачено.

При цьому кожний замовник, що є стороною рамкової угоди, після укладення договору про закупівлю має надати для оприлюднення таку інформацію:

 • оголошення про результати процедури закупівлі — не пізніше як через сім календарних днів з дня укладення договору про закупівлю;
 • звіт про результати процедури закупівлі — не пізніш як через три календарних дні з дня його затвердження (після оприлюднення оголошення про результати процедури закупівлі).

Форми таких документів, а саме оголошення і звіту, затверджено наказом Мінекономрозвитку «Про затвердження форм документів у сфері державних закупівель» від 15.09.2014 № 1106 (далі — Наказ 1106).

Наголошуємо, що законодавство зобов’язує саме замовників, які є сторонами рамкової угоди, оприлюднювати таку інформацію. І навіть тоді, коли процедуру закупівлі здійснює генеральний замовник для того, щоб укласти рамкову угоду в інтересах замовників.

У такому разі сам генеральний замовник (замовник) має надати для оприлюднення оголошення з відомостями про укладену рамкову угоду — з дня укладення рамкової угоди не пізніш як:

 • через сім робочих днів (ч. 7 ст. 13 Закону про закупівлі); або
 • сім календарних днів (ч. 1 ст. 10 Закону про закупівлі).

А з огляду на наявну неузгодженість у строках оприлюднення такого оголошення, порадимо рахувати такий строк у робочих днях.

Водночас замовник має подати також оголошення з відомостями про рамкову угоду, за якою укладено договір про закупівлю, для публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель та оприлюднення на веб-порталі Уповноваженого органу після укладення замовником відповідного договору про закупівлю, але не пізніше дати опублікування оголошення про результати процедури закупівлі (п. 14 Особливостей виконання рамкових угод, затверджених постановою КМУ від 04.07.2012 № 603). Зауважимо, що нині Закон про закупівлі не передбачає публікації в державному офіційному друкованому виданні з питань державних закупівель форм документів щодо торгів.

Внесення змін до рамкової угоди

Рамкову угоду не можна ототожнювати з договором про закупівлю. Тож і норми частини 5 статті 40 Закону про закупівлі щодо переліку випадків внесення змін до договору про закупівлю до рамкової угоди не застосовуються.

Підстави, за якими можна вносити зміни до рамкової угоди визначено пунктом 8.1 розділу VIII Особливостей укладення рамкових угод, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 24.04.2012 № 504. До них належать такі:

 • зміни умов та порядку оплати в разі прийняття після укладення рамкової угоди нормативно-правових актів, які регулюють питання оплати за рахунок державних коштів, відповідно до правил, установлених такими актами;
 • збільшення загальної планової кількості товарів, послуг за рамковою угодою, але не більше ніж на 10% загальної кількості, визначеної на дату укладення рамкової угоди;
 • зміни ціни товару, послуги у зв’язку із зміною ставок податків і зборів пропорційно змінам таких ставок;
 • зміни ціни товару, послуги в разі зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу інфляції, зміни курсу іноземної валюти в разі встановлення в рамковій угоді порядку зміни ціни залежно від зміни такого курсу, зміни біржових індексів (котирувань), регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю.

Підстави та порядок зміни рамкової угоди сторони визначають у рамковій угоді.

А от істотні умови договорів про закупівлю, які укладено за результатами рамкової угоди, змінюють керуючись частиною п’ятою статті 40 Закону про закупівлі. Утім, така зміна на може призвести до  зміни умов відповідної рамкової угоди.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль