Чи проводиться індексація заробітної плати у травні 2016 року?

2743
За даними Держстату індекс інфляції у квітні 2016 року становить 103,5%. Тобто він перевищив передбачений законодавством поріг індексації. Чи проводиться за таких обставин індексація зарплати у травні 2016 року для працівників бюджетних установ?

Нагадаємо, що у грудні 2015 року Уряд своєю постановою «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно­правових актів» від 09.12.2015 № 1013 (далі — Постанова 1013) індексацію заробітної плати так би мовити обнулив.

А далі бухгалтери бюджетних установ мали дотримати приписів Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078. Зокрема, новий індекс споживчих цін (ІСЦ) для визначення права працівників на індексацію обчислювати наростаючим підсумком. І проводити індексацію зарплати працівників тоді, коли величина ІСЦ, у такий спосіб обчисленого, перевищить поріг індексації — 103%.

Варто наголосити, що це правило із січня 2016 року поширюється на заробітну плату всіх працівників бюджетної сфери, але не застосовується при нарахуванні стипендій та грошового утримання військовослужбовців.

Здавалося б, запитання, чи проводиться індексація заробітної плати у травні 2016 року, є цілком доречним. Адже у квітні 2016 року індекс інфляції становить 103,5%.

Оскільки, як вже говорилося, ІСЦ визначають наростаючим підсумком, то за період із січня по квітень отримуємо його значення 105,05%. Тобто ІСЦ перевищив поріг індексації 103%.

Тож у червні 2016 року (місяці, що настає за тим, у якому було опубліковано індекс інфляції) відсоток для індексації заробітної плати мав би бути 5,05%.

Утім, у нашій ситуації в гру вступає інший, вагоміший фактор. Як всі памятають, з 1 травня 2016 року Уряд підвищив посадові оклади працівників бюджетних установ з оплатою праці за ЄТС. Відповідно, травень для цих працівників є місяцем підвищення посадових окладів.

Тож бухгалтер бюджетної установи має відкласти нарахування індексації заробітної плати працівників не потім. І знову почати з червня 2016 року обчислювати новий ІСЦ наростаючим підсумком.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль