Доплата матеріальної допомоги на оздоровлення голові сільської ради

533
У лютому 2016 року голова сільської ради взяв частину щорічної основної відпустки. За цей час бухгалтер виплатив йому відпускні, а також матеріальну допомогу на оздоровлення у розмірі посадового окладу. У червні 2016 року голова сільської ради написав заяву про надання йому решти днів щорічної основної відпустки. Чи можна тепер разом із виплатою йому відпускних доплатити суму допомоги на оздоровлення, адже із травня посадовий оклад голови сільської ради підвищився?

Надання матеріальної допомоги на оздоровлення посадовим особам місцевого самоврядування є обов’язковим.

Головною умовою гарантованої виплати матеріальної допомоги на оздоровлення є факт надання посадовій особі місцевого самоврядування (а саме голові сільської ради) щорічної основної відпустки або її частини.

Розглянемо детальніше порядок надання матеріальної допомоги на оздоровлення.

Поділ щорічної основної відпустки голови сільської ради

Як і кожен громадянин України, який перебуває у трудових відносинах з установою, організацією, голова сільської ради має право на відпустки, у т. ч. на щорічну основну відпустку.

Таке право забезпечується гарантованим наданням щорічної основної відпустки голові сільської ради визначеної тривалості із збереженням на її період:

  • місця роботи (посади);
  • заробітної плати (допомоги).

Відповідно до частини першої статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості. Утім, для цього має бути дотримана важлива умова: основна безперервна частина щорічної відпустки повинна становити не менше 14 календарних днів.

Матеріальна допомога на оздоровлення голові сільської ради

Оплату праці посадових осіб органів місцевого самоврядування урегульовує постанова КМУ «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова 268).

Підпунктом 3 пункту 2 Постанови 268 передбачено право працівників органів місцевого самоврядування на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки.

Матеріальну допомогу на оздоровлення голові сільської ради надають:

  • за рішенням сільської ради, ухваленим на сесії ради;
  • в межах затверджених видатків на оплату праці;
  • разом із наданням йому щорічної відпустки.

Розмір матеріальної допомоги на оздоровлення не може перевищувати середньомісячної заробітної плати голові сільської ради.

Водночас Постановою 268 не передбачено поділу матеріальної допомоги на оздоровлення на частини.

Підставою нарахувати та виплатити голові сільської ради матеріальну допомогу на оздоровлення для бухгалтера є розпорядчий документ про надання відпустки та заява голови, у якій він просить надати таку допомогу (або ж таке прохання, висловлене у заяві про надання щорічної відпустки).

Отже, можемо зробити висновок: якщо щорічну основну відпустку голови сільської ради поділено на частини, то бухгалтер сільської ради повинен нарахувати і виплатити матеріальну допомогу на оздоровлення один раз на рік за рішенням відповідної ради під час надання будь-якої з частин щорічної відпустки.

Матеріальна допомога на оздоровлення виплачується у тому розмірі посадового окладу, який діє на час надання щорічної відпустки (її частини).

Тож якщо матеріальну допомогу на оздоровлення виплачено під час першої частини щорічної основної відпустки у розмірі установленого на той час посадового окладу, донараховувати її до розміру середньомісячної заробітної плати або нового розміру посадового окладу не можна.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль