Залучений автомобіль повертають з АТО: не забуваємо про підтвердні документи

197
Автомобіль, який бюджетна установа передала військовій частині під час мобілізації для виконання військово-транспортного обов’язку, повернувся до установи. Повернення залученого автомобіля з АТО слід відобразити в бухобліку та почати нараховувати амортизацію. А для цього потрібно мати відповідні підтвердні документи.

Військові частини (підрозділи), установи та організації військових формувань на вимогу пункту 30 Положення про військово-транспортний обов’язок, затверджений постановою КМУ від 28.12.2000 № 1921 (далі — Положення 1921) мають повернути установам автомобіль, наданий для задоволення потреб військових формувань, протягом 30 календарних днів з дати оголошення демобілізації.

Тобто не більш, як за місяць після того, як Президент ухвалив відповідний указ про демобілізацію, залучений автомобіль має бути повернуто до бюджетної установи. Для цього керівник бюджетної установи подає до військового комісаріату за місцем залучення автомобіля відповідну заяву. А військові комісаріати, своєю чергою, погодивши з місцевими держадміністраціями строки та пункти повернення автомобіля, повідомлять про них керівнику установи.

Про що ж має знати керівник установи перед тим, коли поїде в обумовлене місце, аби забрати залучений автомобіль, залучений для виконання військово-транспортного обов’язку?

Які дії стосовно залученого автомобіля має виконати військове формування

Військове формування, у якому перебував залучений автомобіль, перед поверненням останнього бюджетній установі має:

 • провести технічне обслуговування автомобіля;
 • заправити автомобіль паливом (об’єм палива, що містився в баку автомобіля на момент його приймання згідно з актом приймання-передачі транспортних засобів, + об’єм палива, достатній для доставки автомобіля до пункту передачі);
 • за потреби обчислити обсяг шкоди, завданої залученому автомобілю (його визначають не лише для пошкодженого авто, а й для повністю знищеного).

Які документи слід оформити при передачі залученого автомобіля

Представники військового формування, військового комісаріату та установи під час передачі залученого автомобіля із зони АТО разом складають акт залежно від виду автомобіля за додатком 6 або 7 до Положення 1921.

До акта додаються:

 • висновки експерта (експертне дослідження) або звіт (акт) оцінки автомобіля;
 • примірники актів про списання або акта технічного (якісного) стану, складені у військовому формуванні;
 • копії документів, що підтверджують пошкодження (знищення) автомобіля.

Бюджетній установі, окрім перелічених документів, передають відповідні реєстраційні документи та державні номерні знаки. І звісно — сам залучений автомобіль.

Коли починати нараховувати амортизацію на залучений автомобіль

У бюджетній установі бухгалтерський облік автомобіля ведуть на субрахунку 105 «Транспортні засоби», а вартість палива, що міститься в баку, — на субрахунку 235 «Паливо, горючі і мастильні матеріали». Стосується це і періоду, коли автомобіль залучено під час мобілізації і він перебуває у військовому формуванні.

А от нараховувати амортизацію після передачі автомобіля до військового формування не потрібно — починаючи з місяця, наступного за місяцем вибуття автомобіля.

Після повернення автомобіля до бюджетної установи на підставі акта про повернення транспортних засобів і техніки, залучених під час мобілізації, керівник установи видає наказ про введення автомобіля в експлуатацію. А вже з наступного місяця бухгалтер почне нараховувати амортизацію на цей автомобіль.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль