Зміни в оплаті праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів держвлади і місцевого самоврядування

3182
Оминувши увагою під час підвищення посадових окладів у грудні 2015 року робітників, зайнятих обслуговуванням органів державної влади і місцевого самоврядування, Уряд цього року вирішив рятувати ситуацію. І чи то відчуття провини примусило урядовців неодноразово подбати про поліпшення умов оплати праці для цих робітників, чи то звичайний збіг обставин допоміг. Тільки-но встигли робітники отримати нову, хоча й доволі скромно підвищену, зарплату за травень, як на деяких з них чекає нове підвищення. А на бухгалтера — перерахунок їх зарплати з огляду на останні зміни.

Заробітну плату робітників, зайнятих обслуговуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, нараховують відповідно до наказу Мінпраці «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.1996 № 77 (далі — Наказ 77).

Днями до Наказу 77 Мінсоцполітики внесло зміни наказом «Про внесення змін у додатки до наказу Міністерства праці України від 02 жовтня 1996 року № 77» від 16.05.2016 № 515 (далі — Наказ 515).

Що ж саме змінилося в оплаті праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування?

Новий підхід до встановлення місячних окладів (тарифних ставок) робітникам

Раніше усім робітникам, зайнятим обслуговуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, місячні оклади (тарифні ставки) встановлювали за однаковим правилом — у розмірі мінімальної заробітної плати, незважаючи на їх кваліфікацію, тарифний розряд, складність робіт та умов праці.

Тепер розміри місячних посадових окладів (тарифних ставок) робітників, зайнятих обслуговуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, різнитимуться з огляду на їхню кваліфікацію, розряд, складність робіт, умов праці тощо.

Наголосимо: зміну умов праці цих працівників Мінсоцполітики запровадило заднім числом — нові норми застосовуватимуть з 01.05.2016 (п. 3 Наказу 515).

З урахуванням яких умов нараховуватимуть тепер заробіток робітникам, зайнятим обслуговуванням органів державної влади та органів місцевого самоврядування, розглянемо далі.

Тарифні ставки робітників

Зважаючи на внесені зміни в оплаті праці, тепер на розмір місячних тарифних ставок, визначених додатком 1 до Наказу 77, впливає розряд, який встановлений робітнику, зайнятому обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їхніх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів (наприклад, зайнятому на ремонті і наладці устаткування, на верстатних, вантажно-розвантажувальних, реставраційних та будівельно-монтажних роботах).

Тож із 01.05.2016 застосовуються нові розміри місячних тарифних ставок для робітників ІІ-VI розрядів, а саме

 • ІІ розряду — 1 457 грн.;
 • ІІІ розряду — 1 514 грн.;
 • ІV розряду — 1 583 грн.;
 • V розряду — 1 650 грн.;
 • VІ розряду — 1 714 грн.

Тому бухгалтери органів виконавчої влади, місцевого самоврядування мають, відповідно, перерахувати робітникам ІІ-VI розрядів заробітну плату за травень 2016 року.

Посадові оклади робітників наскрізних професій

Розміри місячних посадових окладів для робітників наскрізних професій, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їхніх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, визначають за додатком 2 до Наказу 77. Проаналізуємо зміни, внесені до цього додатку.

Передусім згадаємо про робітників тих професій, заробіток яких Мінсоцполітики залишило цього разу поза колом нинішніх змін. Це двірники, гардеробники, кур’єри, візники, кубівники, ліфтери, опалювачі, прибиральники службових приміщень. Їх посадовий оклад і надалі становитиме 1450 грн. на місяць.

З огляду на запроваджені зміни встановлено розміри місячних посадових окладів у таких межах:

 • від 1450 до 1460 грн. — для каштеляна, комірника, підсобного робітника, прибиральника територій, робітника з благоустрою, сторожа, швейцара;
 • від 1450 до 1514 грн. — для комірника (старшого), натирача підлоги, робітника з комплексного обслуговування й ремонту будинків.

Тобто якщо фінансів в органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування достатньо, таким робітникам залежно від їхньої кваліфікації, складності виконуваних робіт, умов праці з урахуванням напруженості нормованих завдань, норм обслуговування та нормативної чисельності можна встановити посадовий оклад за верхньою межею, якщо ж ні — місячні посадові оклади можуть і не переглядати.

А з огляду на межу інших, установлених додатком 2 до Наказу 77, місячних посадових окладів, бухгалтер змушений буде перерахувати заробітну плату за травень для таких робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування:

 • провідника із супроводження вантажів, водія транспортно-прибиральної машини, ліфтера (донарахувати суми до 1460-1583 грн.);
 • перукаря, ремонтувальника висотних частин будинків, робітника з благоустрою, що зайнятий на роботах з видалення нечистот вручну (донарахувати суми до 1514-1583 грн.);
 • оператора електронно-обчислювальних та обчислювальних машин (донарахувати суми до 1583-1718 грн.).

Місячні тарифні ставки водіїв автотранспортних засобів

Тепер згідно з додатком 3 до Наказу 77 на встановлення місячних тарифних ставок водіїв автотранспортних засобів, зайнятих обслуговуванням органів державної влади і місцевого самоврядування та їхніх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів, також впливатимуть їхні умови праці. Тобто місячні тарифні ставки залежатимуть від:

 • вантажопідйомності — для водіїв вантажних автомобілів, автомобілів-фургонів;
 • робочого об’єма двигуна — для водіїв легкових автомобілів та оперативних автомобілів зі спеціальним звуковим сигналом (типу «сирена»);
 • габаритної довжини автобуса — для водіїв автобусів, у т. ч. спеціальних.

Перерахунок заробітної плати за травень поточного року доведеться проводити для усіх водіїв, адже тарифні ставки їм тепер встановлено у розмірі:

 • 1460-1650 грн. — для водіїв вантажних автомобілів, автомобілів-фургонів;
 • 1460-1583 грн. — для водіїв легкових автомобілів;
 • 1570-1625 грн. — для водіїв оперативних автомобілів зі спеціальним звуковим сигналом (типу «сирена»);
 • 1490-1650 грн. — для водіїв автобусів, у т. ч. спеціальних.

Насамкінець зауважимо, що зміни в Наказі 77 не торкнулися решти умов оплати праці робітників і водіїв, зайнятих обслуговуванням органів державної влади і місцевого самоврядування. Тобто їм і надалі гарантовано розмір мінімальної місячної тарифної ставки (посадового окладу) на рівні мінімальної заробітної плати, а надбавки, доплати, премії і матеріальну допомогу установлюватимуть і виплачуватимуть по-старому.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль