Додаткова відпустка за стаж служби в органах місцевого самоврядування: чи є зміни

3210
Раніше, до 1 травня 2016 року, для посадових осіб державної служби і для посадових осіб органів місцевого самоврядування порядок надання додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування був однаковим. З’ясуємо, чи змінився він із набранням чинності новим Законом про держслужбу.

Першого травня 2016 року набрав чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — новий Закон про держслужбу). Звичайно, на його виконання урядовці прийняли низку підзаконних нормативних актів. Тож державну службу (з найнижчого її рівня до найвищого) накрила лава пертурбацій.

А от старих норм життя посадових осіб органів місцевого самоврядування такі зміни жодним чином не порушили. Адже як установлює підпункт одинадцятий частини третьої статті 3 нового Закону про держслужбу, дія цього Закону не поширюється на депутатів місцевих рад і посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно, на посадових осіб місцевого самоврядування не поширюються норми Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою КМУ від 06.04.2016 № 270 на виконання нового Закону про держслужбу.

Порядок надання додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування

Отже, порядок надання додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування залишився таким, як і був раніше.

Тобто додаткова оплачувана відпустка відповідно до частини шостої статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 № 2493-III (далі — Закон 2493) надається посадовим особам, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування понад 10 років.

Особливості надання додаткових оплачуваних відпусток визначає постанова КМУ «Про Порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.1994 № 250 (далі — Постанова 250). Вона, до речі, з 01.05.2016 на державних службовців не поширюється.

Кому надається додаткова відпустка за стаж служби 

Нагадаємо, що посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка:

 •   працює в органах місцевого самоврядування;
 •  має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих  та консультативно-дорадчих функцій;
 •  отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Варто зазначити, що оскільки дія Закону не поширюється на технічних працівників та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування, ці працівники не мають права, зокрема, на додаткові оплачувані відпустки за цим Законом. 

Тривалість додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування

Пунктом 1 Постанови 250 установлено, що додаткова оплачувана відпустка посадовим особам місцевого самоврядування, які мають стаж служби в цих органах понад 10 років, надається тривалістю 5 календарних днів.

Починаючи з 11 року служби ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік:

Стаж служби в органі місцевого самоврядування

Тривалість додаткової оплачуваної відпустки

10

5

11

7

12

9

13

11

14

13

від 15 років

15Максимальна тривалість додаткової оплачуваної відпустки — 15 календарних днів.

Умови надання додаткової відпустки за стаж служби

Оскільки додаткова відпустка за стаж служби в органах місцевого самоврядування належить до щорічних відпусток, умови її надання урегульовують положення Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР щодо щорічних відпусток. Зупинимося на основних моментах.

По-перше, право посадової особи органу місцевого самоврядування на додаткову відпустку за стаж служби повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в цьому органі самоврядування.

По-друге, додаткову відпустку за стаж служби в органах місцевого самоврядування можна поділити на частини.

По-третє, якщо посадова особа органу місцевого самоврядування не використала додаткову відпустку у поточному році, вона має право використати її наступного року. До того ж за погодження з керівником органу місцевого самоврядування посадова особа може одночасно взяти всі дні такої відпустки за минулі роки.

По-третє, у разі звільнення посадової особи з органу місцевого самоврядування їй виплачується грошова компенсація за всі не використані дні, зокрема, додаткової відпустки за стаж служби.

По-четверте, якщо посадова особа використала за поточний рік 24 календарних дні щорічної відпустки, вона має право звернутися за виплатою їй компенсації за решту невикористаних днів щорічної відпустки, у т. ч. і додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування.

По-п’яте, святкові та неробочі дні при визначенні тривалості додаткової відпустки за стаж служби в органах місцевого самоврядування не враховуються.

І насамкінець нагадаємо: додаткова відпустка за стаж служби за бажанням посадової особи може надаватися одночасно зі щорічною основною відпусткою або окремо від неї.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль