Як обліковувати призи і сувеніри в дитячих оздоровчих таборах

240
Особливою ознакою літа є спустілі подвір’я шкіл. Дитячий гомін із них перемістився до оздоровчих таборів, що стали епіцентром всіх розваг, концертів і змагань. Найактивніші учасники обов’язково отримують в нагороду призи, подарунки, сувеніри. Тож адміністрація дитячих оздоровчих таборів наперед має подбати про їх придбання, а бухгалтер, відповідно, — про бухгалтерський облік.

Одразу зазначимо: облік заохочувальних призів, подарунків, сувенірів (як-то кубки, дипломи, грамоти, статуетки, книжки) — справа не важка.

Важливо лише правильно визначити групу обліку та відповідний субрахунок, підтвердити проведені господарські операції первинними документами і, звісно, врахувати при цьому всі вимоги нацстандартів.

Визначення групи для обліку призів, подарунків, сувенірів

Призи, подарунки, сувеніри є активами, які оздоровчі табори утримують для подальшого безоплатного розподілу та передачі.

Тож бухгалтер оздоровчого табору має всі підстави визнати їх запасами за пунктом 4 розділу І Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку в державному секторі 123 «Запаси», затвердженого наказом Мінфіну від 12.10.2010 № 1202 (далі — НП(с)БОДС 123). І для цілей бухобліку віднести їх до групи об’єктів обліку запасів.

Визначення субрахунку для обліку призів, подарунків, сувенірів

З’ясувавши, що призи, подарунки, сувеніри належать до такої групи обліку, як запаси, легко обрати для них відповідний субрахунок.

Оскільки для обліку запасів, що придбані й утримуються для подальшого розподілу та передачі, призначений субрахунок 261 «Запаси для розподілу, передачі, продажу», його й має використовувати бухгалтер дитячого оздоровчого табору.

Оприбуткування призів, подарунків, сувенірів

Призи, подарунки, сувеніри бухгалтер має обліковувати за їх найменуваннями. До речі, інформацію про те, що одиницею обліку призів як запасів є їх найменування, потрібно внести до положення про облікову політику дитячого оздоровчого табору.

Первісною вартістю призів, подарунків, сувенірів є їх собівартість, сформована з фактичних витрат (п. 8 розд. ІІ НП(с)БОДС 123). А саме з:

 • сум, сплачених постачальникам (продавцям) призів, подарунків, сувенірів згідно з договором, за вирахуванням непрямих податків;
 • сум ПДВ, що є непрямим податком, який пов’язаний з придбанням призів, подарунків, сувенірів і не відшкодовується дитячому оздоровчому табору.

За сформованою таким чином первісною вартістю бухгалтер дитячого оздоровчого табору і зарахує на баланс придбані за плату призи, подарунки, сувеніри.

Витрати, пов’язані з придбанням однорідних запасів (призів, подарунків, сувенірів) він узагальнить на аналітичних рахунках, відкритих на субрахунку 261.

А щоб відобразити в бухгалтерському обліку первісну вартість одиниці придбаних призів, подарунків, сувенірів, бухгалтер має поділити фактичні витрати, пов’язані з придбанням однорідних запасів, які надійшли однією партією, на загальну кількість придбаних призів (п. 7 розд. ІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 11).Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль