Чи індексується в липні 2016 року зарплата працівників органів місцевого самоврядування?

1308
У грудні 2015 року за приписом Уряду бухгалтери бюджетної сфери «обнулили» індексацію заробітної плати працівників. А надалі — при проведенні індексації мали дотримувати оновленого Порядку 1078. До квітня 2016 року індекс інфляції не перевищував установленого порогу індексації, і питання індексації взагалі не поставало у полі зору бухгалтерів. Утім, у квітні 2016 року індекс інфляції подолав установлений поріг. Тож з’ясуємо, чи індексується в липні 2016 року зарплата працівників органів місцевого самоврядування.

Так, у квітні 2016 року індекс інфляції становив 103,5%. Тобто вперше з початку року він перевищив поріг індексації, визначений законодавством.

З огляду на це, ІСЦ наростаючим підсумком у квітні нарешті перевищив поріг індексації і становив:

ІСЦ01.2016 × ІСЦ02.2016 × ІСЦ03.2016 × ІСЦ04.2016 = 1,009 × 0,996 × 1,01 ×1,035 × 100% = 105,1%.

Звідси отримуємо коефіцієнт індексації: 105,1% – 100% = 5,1%.

Утім, аби визначитися, чи проводити індексацію зарплати посадових осіб органів місцевого самоврядування, слід врахувати важливе правило Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок 1078).

Зокрема, як випливає з пункту 5 Порядку 1078, у разі якщо збільшується посадовий оклад (тарифна ставка), значення ІСЦ у місяці, в якому відбувається підвищення, приймають за 1 або 100%, а для проведення подальшої індексації наново обчислюють ІСЦ з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

До того ж суму індексації в місяці підвищення тарифних ставок (окладів) не нараховують, якщо розмір підвищення зарплати (з урахуванням усіх її постійних складових) перевищує суму індексації, що склалася в місяці підвищення.

У травні 2016 року відбулося підвищення посадових окладів більшості працівників з оплатою праці за ЄТС (з 1-го до 25-го тарифного розряду).

Окрім того, з 1 травня змінилися й умови оплати праці в органах державної влади. Тож з цієї дати підвищено посадові оклади:

  •  державних службовців;
  • працівників, які виконують функції з обслуговування держорганів (крім окремих категорій таких працівників);
  •  робітників, працю яких оплачують згідно з наказом Мінпраці «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» від 02.10.1996 № 77.

А ось посадових осіб органів місцевого самоврядування Уряд оминув своєю увагою. І їхні посадові оклади не змінилися. Тож для них базовим місяцем є грудень 2015 року.

Тому для посадових осіб органів місцевого самоврядування у липні 2016 року настає право на індексацію на коефіцієнт індексації 5,1%.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль