Як визначити розрахунковий період працівниці, яка повернулася з відпустки для догляду за дитиною?

375
Працівниця установи, яка перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, з 15.01.2016 вийшла на роботу на умовах неповного робочого дня. Перебіг її відпустки закінчився 12.05.2016, тож вона почала працювати в установі на загальних умовах. У червні у працівниці захворіла дитина, і для виплати лікарняних вона принесла до бухгалтерської служби листок непрацездатності. Як за таких обставин визначити розрахунковий період для нарахування страхових виплат?

Законодавство про працю надає можливість працівникам реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці через укладення трудового договору на одному або одночасно на кількох підприємствах, в установах та організаціях.

Жінка або особа, яка фактично доглядає за дитиною, у період її перебування у відпустці для догляду за дитиною, у т. ч. до досягнення нею трирічного віку, як установлено частиною восьмою статті 179 Кодексу законів про працю України (КЗпП), за бажанням може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

При цьому КЗпП не висуває особливих умов до того місця, де працівниця або особа, яка фактично доглядає за дитиною, працюватиме на умовах неповного робочого часу — там само, де вона оформила відпустку для догляду за дитиною, чи в будь-якому іншому місці. Позаяк у цей період за основним місцем роботи вона перебуває у відпустці для догляду за дитиною, будь-яка робота такої працівниці у цей період вважатиметься роботою за сумісництвом.

Якщо ж у працівниці закінчилася відпустка для догляду за дитиною і вона вийшла на роботу за своїм основним місцем (у нашій ситуації це сталося 12.05.2016), то її робота на умовах сумісництва припиняється.

Як бачимо, проблем з визначенням розрахункового періоду для оплати листка непрацездатності для догляду за дитиною у цій ситуації не повинно виникати.

Пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок 1266), установлено, що розрахунковим періодом є останні 12 календарних місяців перед настанням страхового випадку. Тобто для нашої працівниці — квітень 2015-го — травень 2016 року.

Частину місяців з цього розрахункового періоду працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною. Тож тут слід застосувати вимогу пункту 3 Порядку  1266 і період, коли працівниця була у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку вилучити з розрахункового періоду (а саме з 01.04.2015 по 11.05.2016).

Звернімо увагу, що страховий випадок настав у червні, коли працівниця працювала лише за основним місцем роботи. Тож її заробітну плату за період роботи за сумісництвом на умовах неповного робочого дня не потрібно включати до розрахунку оплати днів тимчасової непрацездатності.

Тобто бухгалтер для нарахування лікарняних враховуватиме лише ті виплати, які працівниця отримала за розрахунковий період — з 12 по 31 травня 2016 року.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль