Чи зараховується відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до страхового стажу?

314
Працівниця бюджетної установи у 2010-2013 роках перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи зараховується період перебування працівниці у цій відпустці до страхового стажу у разі виплати лікарняних?

Для того аби знайти відповідь на це запитання, звернімося спочатку до історії дії законодавчих норм, які його врегульовують.

Із 01.01.2011 Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI уніс зміни до абзацу другого частини першої статті 7 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2011 № 2240 (далі — Закон 2240). Цими змінами запроваджувалася важлива законодавча норма, яка встановлювала: відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не входить до страхового стажу.

Ця норма діяла до 14.12.2013. А з цієї дати були запроваджені чергові законодавчі зміни, згідно з якими до страхового стажу почали зараховувати період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» щодо зарахування до страхового стажу періоду відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку» від 19.11.2013 № 691-VIІ).

Утім, із 01.01.2015 Закон 2240 канув в Лету, тож усі його норми втратили чинність.

Чинна нині частина перша статті 21 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 передбачає, що період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховують до страхового стажу як період, за який сплачено страхові внески з огляду на розмір мінімального страхового внеску.

Тож можемо зробити висновок: час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховують до страхового стажу незалежно від того, на який період припадає ця відпустка. Адже за приписом частини першої статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль