Колективний договір: передбачаємо додаткові відпустки за ненормований робочий день

841
Надання працівникам бюджетної установи щорічних додаткових відпусткок за ненормований робочий день має бути передбачено у колективному договорі. Лише у такому разі бухгалтер установи може спокійно нарахувати та виплатити працівникам відпускні за дні перебування у таких відпустках. Чому? Зараз з’ясуємо.

Не потрібно бухгалтеру зайвий раз доводити, що діяти він має лише в межах закону, зокрема законодавства про працю. Тож і означене далі правило, яке чітко прописане в статті 98 Кодексу законів про працю України (КЗпП), повинен виконувати кожен бухгалтер і, звісно ж, кожен керівник установи.

Озвучимо його: оплату праці працівників установ та організацій, що фінансуються з бюджету, провадять у т. ч. на підставі колективних договорів.

Тобто будь-які виплати працівникам бюджетних установ мають передусім бути обумовлені в колективному договорі, який укладають між собою роботодавець та один або кілька профспілкових органів (якщо таких органів в установі немає — представники працівників, обрані та уповноважені трудовим колективом).

Тепер дещо зупинимося на умовах, які передбачають у колективному договорі.

Умови колективного договору

Для того щоб урегулювати виробничі, трудові і соціально-економічні відносини та узгодити інтереси працівників і роботодавців, відповідно до статті 1 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII (далі — Закон про колективні договори) укладається колективний договір.

Під час укладання колективного договору за основу беруть норми чинного законодавства та взаємні зобов’язання сторін договору. Зокрема, стосовно:

  • зміни в організації виробництва і праці;
  • нормування та оплати праці, встановлення форми, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.);
  • встановлення гарантій, компенсацій, пільг;
  • умов регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці.

Тобто, дотримуючись норм і гарантій, передбачених законодавством, у колективному договорі сторони обумовлюють форму і систему оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, а також умови і порядок їх встановлення.

Окрім цього, у колективному договорі можна передбачити додаткові гарантії, і соціально-побутові пільги.

Варто нагадати, що на вимогу частини другої статті 5 Закону про колективні договори умови колективних договорів, що погіршують порівняно з чинним законодавством становище працівників, визнаються недійсними. Тож такі умови заборонено вносити до колективних договорів.

Передбачаємо у колективному договорі надання щорічних додаткових відпусток

З огляду на зазначене, можемо зробити висновок, що колективний договір обов’язково має містити:

  • списки посад, робіт та професій працівників, які працюють в умовах, що мають особливий характер праці;
  • положення щодо тривалості щорічних додаткових відпусток, які надають працівникам за роботу у важких і шкідливих умовах праці та в умовах ненормованого робочого дня тощо.

Якщо ж укладений у вашій установі колективний договір не містить таких умов, потрібно внести до нього зміни.

Звісно, дехто з вас може заперечити. Навіщо, мовляв, зайва праця. У бухгалтера й так роботи, хоч греблю гати. На такі заперечення маємо вагомий контраргумент.

Умови колективного договору як предмет перевірки ревізорів

Питання оплати праці працівників, як правило, стоїть на порядку денному у ревізорів під час ревізій в бюджетних установах. І якщо бухгалтер установи нарахував та виплатив працівникам відпускні за щорічні додаткові відпустки, скажімо за ненормований робочий день, а порядок надання таких відпусток не обумовлений у колективному договорі, він дав хороший привід ревізорам зафіксувати порушення.

Дійсно, такі дії ревізори легко трактуватимуть як порушення вимог статті 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР. Як наслідок, установа буде змушена повернути до бюджету виплачені працівникам суми відпускних, як незаконно виплачені.

Упевнені, що нам вдалося вас переконати, і ви виправите ситуацію, внісши зміни до колективного договору.

Насамкінець зауважимо: ухвалені колективним договором рішення про встановлення нових чи зміну чинних норм праці, застосовують не раніше ніж через місяць після повідомлення про них працівників (ч. 3 ст. 86 КЗпП).



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль