text
Головбух: Бюджет

Допорогові закупівлі: як провести в електронній системі закупівель

 • 4 липня 2016
 • 2343

Порядок проведення допорогових закупівель за Законом про закупівлі опанували, мабуть, вже всі замовники. Утім, із 01.05.2016 запрацював новий закупівельний закон, що вимагає від окремих замовників проведення публічних закупівель в електронній системі. Решта ж замовників для допорогових закупівель мають допоки право вибору — працювати по старому чи опанувати новий порядок здійснення допорогових закупівель.

Якщо замовник зібрався провести допорогову закупівлю в електронній системі закупівель, то, аби обрати постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт, він має керуватися Порядком здійснення допорогових закупівель, затвердженим наказом ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35.

На основних нюансах проведення електронних допорогових закупівель зупинимося детальніше.

Які закупівлі вважаються допороговими закупівлями

Допорогова закупівля — це закупівля товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою:

 • 200 тис. грн. — для товарів і послуг;
 • 1,5 млн. грн. — для робіт.

Якщо ж замовник здійснює діяльність в окремих сферах господарювання, то для нього допороговою закупівлею є закупівля, коли вартість предмета закупівлі менша:

 • 1 млн. грн. — для товарів і послуг;
 • 5 млн. грн. — для робіт.

Такі вартісні критерії для закупівель встановлено в абзацах другому та третьому частини першої статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон про публічні закупівлі).

Як обрати авторизований електронний майданчик

Наразі передбачено чотири рівні акредитації авторизованих електронних майданчиків. Тож замовник, для того щоб провести допорогову закупівлю, має обрати із відомих йому авторизованих електронних майданчиків той, рівень акредитації якого дозволяє проводити саме таку закупівлю.

Це може бути авторизований електронний майданчик, що має перший рівень акредитації. Саме він передбачає можливість майданчика надавати послуги замовнику в разі здійснення ним закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, визначену в частині першій статті 2 Закону про публічні закупівлі.

Натомість учасники можуть обрати для допорогових закупівель авторизований електронний майданчик, що має другий рівень акредитації.

Зауважимо, що за рішенням Мінекономрозвитку про попередню авторизацію електронних майданчиків на кінець червня 2016 року усі рівні акредитації мають такі майданчики, як Держзакупівлі.Онлайн, SmartTender.biz, zakupki.prom.ua, E-tender, Public Bid, NEWTEND. А от Zakupki UA має лише 1-й і 2-й рівень акредитації. Окрім Zakupki UA, другий рівень акредитації має і ПриватМаркет.

Варто наголосити також, що замовник не має права вказувати потенційним учасникам допорогових закупівель, який із авторизованих електронних майданчиків вони мають використовувати для подання своїх пропозицій.

Оголошення допорогової закупівлі

Замовник під час оголошення допорогової закупівлі розміщує в електронній системі закупівель інформацію про:

 • предмет;
 • очікувану вартість закупівлі;
 • умови договору;
 • порядок і умови проведення закупівлі;
 • строк подання пропозицій;
 • вимоги до учасника;
 • іншу інформацію, яка, на його думку, є необхідною для проведення закупівлі.

Зауважимо, що замовник має подбати, щоб інформація, зазначена під час оголошення допорогової закупівлі, була такою самою, що й інформація, яку містять прикріплені документи (за наявності).

Файли документів, які прикріплені замовником під час оголошення допорогової закупівлі чи прикріплені учасниками допорогових закупівель до пропозицій, не повинні технічно обмежувати їх перегляд. А от так би мовити зайві документи (які безпосередньо не стосуються закупівлі), додавати заборонено.

Якщо ж інформація, зазначена у прикріплених документах, не збігається з тією, що вказана в оголошенні, перевагу має інформація, яку замовник зазначив у оголошенні.

5 основних умов допорогових закупівель

 1. Очікувана вартість допорогової закупівлі не може бути меншою 3 000 грн.
 2. Замовник визначає таку тривалість періоду уточнень:
 • не менше одного робочого дня, якщо очікувана вартість закупівлі — від 3 000 до 50 000 грн.;
 • не менше трьох робочих днів, якщо очікувана вартість закупівлі — більше 50 000 грн.
 1. Для учасників установлюється такий період подання пропозицій:
 • не менше одного робочого дня, якщо очікувана вартість закупівлі — від 3 000 до 50 000 грн.;
 • не менше двох робочих днів, якщо очікувана вартість закупівлі більше 50 000 грн.
 1. Крок аукціону установлюють у гривнях у діапазоні від 0,5 до 3% від очікуваної вартості допорогової закупівлі.
 2. Якщо Замовник збирається застосувати процедуру оцінки за іншими критеріями, ніж ціна, то питома вага нецінових критеріїв сумарно не може перевищувати 30%.

Подання пропозицій учасниками допорогової закупівлі

Для участі в допороговій закупівлі учасник подає пропозицію, заповнивши екранну форму в електронній системі закупівель, доступ до якої здійснюється через авторизовані електронні майданчики. За потреби він завантажує до системи електронні документи та документи у електронному вигляді.

Подана учасником пропозиція повинна відповідати тим вимогам, які замовник зазначив під час оголошення допорогової закупівлі.

Один учасник має право подати лише одну пропозицію до кожної окремої допорогової закупівлі і до того ж — до закінчення терміну її подання, встановленого замовником.

Зауважимо, що будь-яка інформація про учасників та їхні пропозиції є закритою до закінчення електронного аукціону. Утім, це правило не поширюється на початкові цінові пропозиції, що залишаються закритими лише до початку аукціону для всіх осіб, крім учасника, який подав пропозицію.

Обрання переможця допорогової закупівлі

Переможцем допорогової закупівлі може бути лише той учасник, пропозиція якого відповідає установленим умовам закупівлі. Тож замовник спочатку розглядає усю інформацію про учасника, який за результатами аукціону подав найнижчу пропозицію. А вже потім приймає рішення, чи відповідає пропозиція цього учасника вимогам, зазначеним у оголошенні допорогової закупівлі.

Завершують допорогову закупівлю шляхом підписання договору або відміни закупівлі протягом 30 днів після закінчення строку подання пропозицій.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль