Працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування, — не держслужбовці

1025
За новим Законом про держслужбу працівники державних органів, які виконують функції з обслуговування, втратили статус державних службовців. Як правило, зміна статусу, призводить до зміни окремих умов праці і її оплати. Простежимо за перебігом подій.

Законотворці дещо звузили сферу дії Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу) на відміну від старого закону.

Зокрема, як вказано в частині третій статті 3 Закону про держслужбу, його дія не поширюється на працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування.

Отже, з 01.05.2016 працівники державних органів, діяльність яких не передбачає здійснення повноважень, безпосередньо пов’язаних з виконанням завдань і функцій держави, а також роботи, що пов’язана із забезпеченням належних умов функціонування державного органу, втратили статус державних службовців.

Кого відносять до працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

Нацдержслужба за поданням керівника державного органу затверджує перелік посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування (ч. 4 ст. 3 Закону про держслужбу).

Визначитися, кого відносити до таких працівників, керівнику державного органу допомагають Критерії визначення переліку посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, затверджені постановою КМУ від 06.04.2016 № 271 (далі — Критерії)

Варто зазначити, що пертурбації зі зміною статусу працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, оминули керівників та заступників керівників самостійних структурних підрозділів державних органів. Адже згідно з останнім абзацом пункту 1 Критеріїв їх не відносять до посад працівників, які виконують функції з обслуговування.

Тож, наприклад, начальник самостійного відділу документообігу (канцелярії) і його заступник наразі спокійні за свою долю. Вони, як і раніше, є державними службовцями. На відміну від працівників, які працюють у цьому відділі.

Зміни в оплаті праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

Умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування Уряд визначив у постанові «Про умови оплати праці працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, у 2016 році» від 06.04.2016 № 268 (далі — Постанова 268).

Варто зазначити, що із 01.05.2016 змінилася структура оплати праці. Зокрема, в ній збільшилася питома частка посадових окладів.

Коротко складові заробітної плати та їх розмір для працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, узагальнимо в Таблиці.

Вид виплати

Розмір виплати

Посадовий оклад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

За додатком до Постанови 268

Надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи працівникам державних органів, які виконують функції з обслуговування

≤ 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за стаж роботи в державних органах

Надбавка за стаж роботи працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування (раніше виплачувалася надбавка за вислугу років)

За пунктом 4 Постанови 268

Доплата за додаткове навантаження у зв’язку з виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника

До 50% посадового окладу тимчасово відсутнього працівника

Премія працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

Визначає керівник держоргану відповідно до затвердженого Положення про преміювання

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань

≤ розміру посадового окладу

Матеріальна допомога для оздоровлення

≤ розміру посадового окладу службовця

Грошова компенсація працівникам державних органів, які виконують функції з обслуговування

За статтями 106, 107, 108 Кодексу законів про працю України

Наголосимо: за приписом пункту 5 Постанови 268 керівники державних органів мають забезпечити нині працівникам державних органів, які виконують функції з обслуговування, виплату заробітної плати в сумі, не нижчій, ніж вона була у них до зміни умов оплати праці.

Відпустка працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування

Як не прикро говорити, але з 01.05.2016 на працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, очікував не один сюрприз. З цієї дати тривалість їх щорічної основної відпустки становить не 30 календарних днів, як було раніше, а 24 календарних дні. Тобто її установлюють за частиною першою статті 75 Кодексу законів про працю України та частиною першою статті 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР.

Та й на додаткову оплачувану відпустку, в яку вони могли піти раніше як державні службовці, тепер розраховувати їм не доводиться.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль