Адресна допомога випускникам вишів — 2016: кому і скільки виплатять

328
Чи надається у 2016 році освітянам — випускникам вищих навчальних закладів одноразова адресна грошова допомога?

Цьогоріч посадовці МОН неодноразово говорили про потребу забезпечити педагогічними кадрами школи та професійно-технічні навчальні заклади (далі — ПТНЗ). А, як відомо, одним із заходів для залучення до педагогічної роботи випускників вишів, які готують педагогічні кадри, є надання їм державою так званих підйомних — одноразової адресної грошової допомоги.

Тож у 2016 році МОН заздалегідь потурбувалося про нормативне вирішення цього питання і затвердило своїм наказом від 28.03.2016 № 343 Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю (далі — Порядок).

Відповідь на наше запитання пошукаємо саме в цьому нормативі.

Кому надається одноразова адресна грошова допомога

Право на отримання одноразової адресної грошової допомоги мають випускники вишів 2016 року, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, якщо вони:

 • навчалися у вишах державної та комунальної форм власності за денною формою навчання державним коштом за державним замовленням;
 • працюватимуть у загальноосвітніх навчальних закладах (далі ЗНЗ) та ПТНЗ на посадах педагогічних працівників за договором не менше ніж три роки. Тобто якщо вони вже уклали на цей строк трудовий договір.

Що потрібно для отримання одноразової адресної грошової допомоги

Інформація про випускника має бути у списку випускників 2016 року, які виш сформує до 10 жовтня 2016 року та подасть до відповідних структурних підрозділів МОН та органів МОН обласних, Київської міської держадміністрацій.

Формування цих списків відбувається так. Спочатку, до 1 сепня 2016 року виш інформує випускників про те, що вони, аби отримати одноразову грошову допомогу, мають подати всі потрібні документи.

А далі вже справа за випускниками. Вони збирають всі підтвердні документи і до 10 жовтня 2016 року подають їх до вишу.

Тобто випускники мають подати вишу такі документи:

 • заяву про надання допомоги;
 • копію трудової книжки (за наявності);
 • копію договору про роботу на посаді педагогічного працівника у ЗНЗ або ПТНЗ.

Якщо ж випускник педагогічного вишу влаштувався на роботу до навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад загальноосвітній навчальний заклад» чи «загальноосвітній навчальний заклад дошкільний навчальний заклад», він має також подати довідку навчального закладу, що підтверджує його роботу в шкільному підрозділі цього навчального закладу.

Як бачимо, дуже важливо, щоб працівники вишу правильно сформували списки випускників, які мають право на виплату одноразової адресної грошової допомоги. Адже саме на підставі цих списків МОН наказом затвердить кількість одержувачів допомоги у вищих навчальних закладах та розподілить (перерозподілить) бюджетні призначення в межах асигнувань, передбачених у держбюджеті для виплати одноразової адресної грошової допомоги, між вишами, підпорядкованими МОН та іншим центральним органам виконавчої влади.

Своєю чергою, департаменти (управління) освіти і науки облдержадміністрацій, КМДА затверджують кількість одержувачів допомоги у вишах та в межах коштів, передбачених у місцевих бюджетах на виплату допомоги, розподіляють бюджетні призначення між комунальними вишами за підпорядкуванням.

Який розмір одноразової адресної грошової допомоги — 2016

Як і в минулі роки, розмір одноразової адресної грошової допомоги становить 5 мінімальних заробітних плат.

Тут варто нагадати, що наразі мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1450 грн., а з 1 грудня встановлено такий її розмір — 1550 грн.

Тож якщо випускник дотримається всіх означених нами умов, виш виплатить йому суму одноразової адресної грошової допомоги до кінця 2016 року.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль