Як головному бухгалтеру все встигнути, або Вчимося розставляти пріоритети

631
Якщо запитати бухгалтерів бюджетних організацій, чого їм найбільше бракує у професійній діяльності, то найпоширенішою буде відповідь: «Часу»! Та чи усе так безнадійно? Адже є фахівці, які належно виконують посадові обов’язки, долають складні робочі ситуації і з легкістю розв’язують домашні проблеми. Що ж треба робити, аби ефективно управляти своїм часом?

Головний бухгалтер — одна з найважливіших постатей бюджетної установи. А з огляду на вагомість самої посади та її значимість у фінансовому благополуччі усієї установи, спокій тому, хто обіймає посаду головбуха, у сучасному житті справді лише сниться. І недарма доводиться чути, що головною вадою роботи на посаді головного бухгалтера є брак часу і що всі робочі завдання аж ніяк не вдається втиснути в 8 робочих годин.

Та часто-густо головні бухгалтери самі винні у своєму напруженому житті. Провівши дослідження стилю поведінки головних бухгалтерів, психологи визначили рейтинг його основних ознак.

По-перше, брак часу — надто багато треба зробити за малий проміжок часу.

По-друге, занепокоєння з приводу майбутніх потенційно неприємних подій.

По-третє, сприйняття життя як серйозної, важкої ситуації.

По-четверте, невміння вести справи, планувати час, розставляти пріоритети.

По-п’яте, неправильне ставлення до покладених обов’язків і результатів робіт.

Тож, якщо у вас бувають періоди, коли ви берете на себе весь обсяг роботи і він постійно збільшується, коли терміни звітів катастрофічно наближаються, а поточні справи не дають змоги зосередитися лише на одному завданні, коли ви залишаєтеся на роботі довше відведеного часу, дуже переобтяжені і після певної виконаної роботи маєте потребу у відпустці або лікарняному, — вам є що змінювати.

Переконані, за великого бажання та правильної організації власного часу вам вдасться перебороти себе і обставини. А для цього пропонуємо передусім досконало попрацювати зі списком справ. Тобто кожне робоче завдання вам доведеться записати до однієї з груп:

 • важливе і термінове;
 • важливе, але не термінове;
 • термінове, але не важливе;
 • не термінове і не важливе.

Важливе і термінове

До важливих і термінових завдань належать справи, які мають бути здійснені негайно.

Тож визначте насамперед перелік справ, невиконання яких відкине вас назад у досягненні поставлених цілей.

Справам, що потрапили до цієї категорії, слід давати раду найпершими. Їх потрібно виконувати не останньої миті, а завчасно, щоб не потрапляти у надмірно нервову ситуацію. Це збереже ваше здоров’я.

За будь-яких обставин обов’язково виконуйте такі справи і звертайте на них найпильнішу увагу.

Важливе, але не термінове

До цієї групи справ належать завдання, які:

 • наближають до окреслених цілей;
 • виконуються в зручному режимі без стресів і негативу;
 • дають на виході максимальну віддачу для самомотивації, розвитку, росту особистості.

За допомогою цих справ реалізується довгострокове планування, розставляються пріоритети, проводяться профілактичні заходи, такі справи поглиблюють ваші знання.

Прикладами можуть бути участь у семінарі, правильне харчування тощо.

На жаль, на цю групу справ звертають мало уваги. Даремно. Адже саме вони покращують якість життя і роботи. Збільшення часу, що витрачається на ці справи, підвищує дієздатність, у т. ч. професійну.

Термінове, але не важливе

До цієї групи справ належать завдання, які не допомагають досягати мети. Вони термінові, але абсолютно не дають користі і не сприяють розвитку особистості. Удавана терміновість породжує ілюзію важливості. Але насправді ці питання, якщо й важливі, то для когось іншого.

Це — телефонні дзвінки, візити випадкових відвідувачів, прохання співробітників інших відділів, які не звернулися до вас завчасно, несподівані вимоги керівництва до 18:00 подати управлінський звіт тощо.

Такі справи у міру пріоритетності помилково ставлять на друге місце, хоча їх варто відкласти на потім, зосередившись на вирішенні завдань з двох попередніх груп, делегувати або розбити на менші завдання та виконувати в 10-15-хвилинні перерви, а можливо, зовсім відмовитися від виконання.

Не термінове і не важливе

Такі справи бувають найбільш приємними, але малокорисними. Вони не дають жодного результату.

Наприклад, перегляд кліпів на комп’ютері, перехід з сайта на сайт без певної мети тощо.

Такі завдання треба викреслювати або приділяти їм мінімум часу.

Навчіться оцінювати важливість кожної справи. Адже чашка чаю, випита із колегою, може виявитися дуже важливою для підтримки атмосфери взаєморозуміння в установі. А можливо, навіть стане порятунком, якщо у вас вже болять від комп’ютера очі і «кипить» мозок. Чи навпаки — ви просто згаєте дорогоцінний час.

У кожній конкретній робочій ситуації — вас врятує уміння розставляти пріоритети.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль