Загальна кількість днів відпустки за рік вчительці, яка має право на відпустку на дітей

480
Учителька загальноосвітнього навчального закладу має право на додаткову відпустку як мати двох дітей (10 днів) і на щорічну основну відпустку (56 днів). Законом про відпустки установлено обмеження максимальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток 59 календарними днями. Чи повинен бухгалтер враховувати це обмеження, визначаючи загальну кількість днів відпустки за рік цій вчительці?

Особам, які перебувають у трудових відносинах з установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, частиною першою статті 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) гарантовано надання відпустки визначеної тривалості. За період відпустки за такими особами у випадках, передбачених Законом про відпустки, зберігається місце роботи (посади), заробітна плата (допомога).

Розраховується тривалість відпусток незалежно від режиму та графіка роботи особи у календарних днях.

Обмеження 59 календарними днями загальної тривалості щорічних основної та додаткових відпусток справді встановлено частиною третьою статті 10 Закону про відпустки. Як бачите, поширюється це обмеження поширюється на щорічні відпустки.

Розглянемо, як ця норма вплине на розв’язання нашої ситуації.

Щорічна основна відпустка вчителя

Спочатку з’ясуємо, яку тривалість щорічної основної відпустки законодавство передбачає для учителів.

Свого часу Уряд затвердив для освітян особливий норматив — Порядок надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам. Він визначає, що щорічна основна відпустка учителя становить 56 календарних днів.

Умови надання додаткової відпустки на дітей

У нашій ситуації учителька має право також на додаткову відпустку як матір двох дітей тривалістю 10 календарних днів. У Законі про відпустки офіційна назва такої відпустки — додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи».

Умови надання такої відпустки прописані у частині сьомій статті 20 Закону про відпустки. Зокрема, додаткова відпустка на дітей:

  • надається понад щорічні відпустки, передбачені статтями 6, 7 і 8 Закону про відпустки, а також понад щорічні відпустки, встановлені іншими законами та нормативно-правовими актами;
  • переноситься на інший період або продовжується у порядку, визначеному статтею 11 Закону про відпустки.

І що головне — додаткова відпустка на дітей належить до соціальних відпусток.

Отже, обмеження загальної кількості днів відпустки за рік 59 календарними днями на додаткові відпустки працівникам, які мають дітей, не поширюється.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль