Як виправити помилки у Звіті з ЄСВ у 2016 році

699
Бухгалтер бюджетної установи на підставі табеля обліку робочого часу за травень 2016 року нарахував працівнику зарплату за 19 робочих днів (р. дн.) в сумі 2850 грн. Утім, у червні він отримав коригувальний табель обліку робочого часу за травень, де значилося, що працівник відпрацював у травні 15 р. дн., а 4 р. дн. — перебував у відпустці без збереження заробітної плати. Отже, після перерахунку зарплати, відображеного у зарплатній відомості за червень, довелося у червні сторнувати зарплату працівника за травень у сумі 600 грн. І, звичайно, ці зміни слід відобразити у Звіті з ЄСВ.

Як бачимо, бухгалтер установи не розгубився і одразу ж у червні провів перерахунок зарплати працівника, за яким були помилкові дані у табелі обліку робочого часу. Проведений перерахунок підтверджено у відомісті нарахування зарплати за червень 2016 року.

Водночас таке виправлення помилок — і неправильно вказаної суми зарплати, і відповідно, неправильно нарахованої на неї суми ЄСВ — бухгалтер має відобразити у Звіті з ЄСВ за червень 2016 року.

Адже коли у зв’язку з уточненням кількості відпрацьованого часу, виявленням помилок нараховують заробітну плату за попередній період, то суми донарахованої зарплати слід зарахувати до зарплати того місяця, в якому були проведені такі донарахування (п. 4 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Тож у рядку таблиці 6 Звіту з ЄСВ за червень 2016 року щодо цього працівника бухгалтер має вказати загальну суму (тобто нараховану працівнику суму заробітної плати за червень за мінусом сторнованої зарплати за травень з огляду на дні відпустки без збереження зарплати).

А от такий показник, як кількість днів відпустки без збереження зарплати, слід відобразити у Звіті з ЄСВ за травень 2016 року, який подається додатково.

Зокрема, із Звіту з ЄСВ за травень 2016 року додатково подають титульний аркуш, таблицю 6 за формами «скасовуюча» та «початкова». У таблиці 6 з позначкою «початкова» бухгалтер вписує дані у такі реквізити:

 • 14 — кількість днів відпустки без збереження зарплати, а саме «4»;
 • 15 — тривалість трудових відносин, а саме «31»;
 • 17 і 18 — суму заробітної плати за травень, нараховану відповідно до табеля обліку робочого часу за травень — «2800,00». Зауважимо: при цьому відомості із коригувального табеля не зазначаються.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  Розсилка

  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль