Хто проводить «старі» закупівлі — тендерний комітет чи комітет з конкурсних торгів

1192
Замовник ще не встиг завершити закупівлю, розпочату наприкінці червня. А з 1 серпня 2016 року він має перейти на проведення закупівель за Законом про публічні закупівлі і, відповідно, створити для проведення торгів тендерний комітет. З’ясуємо, хто у такому разі завершуватиме «стару» закупівлю.

Уже всі закупівельники звиклися з думкою, що з 1 серпня 2016 року вони проводитимуть закупівлі за державні кошти за новими правилами. І диктує їх Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Тож наразі керівникам бюджетних установ та державних органів доводиться приділяти час, аби опанувати нововведення, які в закупівельне життя запроваджує Закон про публічні закупівлі.

Одне з таких нововведень містить частина перша статті 11 Закону про публічні закупівлі. За її приписом для організації та проведення процедур закупівель замовник має або створити тендерний комітет, або визначити уповноважену особу.  

Натомість раніше для виконання цих завдань — організації та проведення процедур закупівель — за Законом України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі) замовники створювали комітет з конкурсних торгів.

Одразу спадає на думку, що можна змінити лише назву комітету, адже його завдання залишаються тими ж самими.

Утім, так діяти не можна. Діяльність комітету з конкурсних торгів обумовлює Положення про комітет з конкурсних торгів замовника, яке він затверджував на основі Типового положення про комітет з конкурсних торгів (наказ Мінекономіки від 26.07.2010 № 916). А от організаційні та процедурні засади діяльності тендерного комітету замовник прописує у власному Положенні про тендерний комітет, керуючись при цьому Примірним положенням про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженим наказом від 30.03.2016 № 557.

І хоча на перший погляд існування в одного замовника двох комітетів для виконання одних і тих самих завдань здається доволі дивним, для цього є серйозні законодавчі підстави.

Пункт 7 розділу IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону про публічні закупівлі встановлює вимогу завершити процедури закупівель товарів, робіт та послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, за порядком, що діяв до введення в дію цього Закону.

Тобто замовник, який розпочав процедуру закупівлі, скажімо, у червні 2016 року і не закінчив її до початку серпня, повинен проводити процедури закупівель за Законом про закупівлі. І завершити розпочаті процедури закупівель має саме комітет з конкурсних торгів, який замовник створив за Законом про закупівлі. Діятиме цей комітет на основі затвердженого замовником Положення про комітет з конкурсних торгів та наказу (розпорядження) про склад комітету з конкурсних торгів.

А щоб розпочати з 1 серпня 2016 року торги уже в електронній системі закупівель, замовник керується Законом про публічні закупівлі і створює тендерний комітет (або ж за бажання — уповноважену особу).

Для створення тендерного комітету слід також забезпечити нормативне підгрунтя — розробити Положення про тендерний комітет і видати наказ (розпорядження) про його склад.

Тому у замовника і працюватимуть одночасно два комітети: один — завершуватиме «старі» закупівлі, а другий — організовуватиме і проводитиме нові, електронні.

І якщо кількість службових (посадових) осіб у замовника невелика, то він може призначити відповідальними за організацію та проведення процедур закупівель одних і тих самих осіб. Однак діятимуть ці особи під час закупівель в межах різних положень. Та й під час своєї роботи вони мають бути дуже уважним, аби не припуститися помилок у складанні, оприлюдненні документів та інформації щодо закупівель. Адже закупівельні закони — Закон про закупівлі і Закон про публічні закупівлі — висувають різні вимоги як щодо складання, так щодо строків оприлюднення закупівельних документів та iнформацiї.

Насамкінець зауважимо, що і права членів комітету з конкурсних торгів та тендерного комітету дещо різняться. Так, члени тендерного комітету, окрім інших, наділені ще й такими правами:

 • брати участь у плануванні видатків і визначенні потреби у товарах, роботах та послугах, які закуповуватимуться;
 • аналізувати та/або отримувати інформацію щодо виконання договорів, укладених відповідно до Закону про публічні закупівлі.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль