Чи можна направляти працівника у відрядження без виплати авансу

1390
Установа направила у відрядження працівника без виплати йому авансу, а понесені працівником у відрядженні витрати збирається компенсувати після його повернення на роботу. Чи можна направляти працівників у відрядження без авансу? Чи можна обумовити такий порядок виплати коштів на відрядження в колективному договорі?

Статтею 121 Кодексу законів про працю України (КЗпП) встановлені гарантії і компенсації для працівників під час службових відряджень. Тож працівники мають право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку з відрядженнями.

Працівникам, які направляються у відрядження, виплачують:

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад;
  • витрати з найму жилого приміщення.

Водночас для поточних витрат у відрядженні установи та організації, що направляють працівників у відрядження, забезпечують їх коштами як аванс, дотримуючись пункту 5 постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98).

Авансом працівників забезпечують у такий спосіб:

  • видають кошти готівкою;
  • перераховують у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.

Як бачимо, законодавство про працю вимагає від установ забезпечити працівників, яких направляють у відрядження, авансом. Та й бажання установи обумовити в колективному договорі компенсацію витрат працівника у відрядженні після його повернення на роботу теж суперечить закону.

Адже у статті 16 КЗпП прямо прописано, що умови колективного договору, що погіршують порівняно із законодавством і угодами становище працівників, є недійсними.

Тобто установа, яка направила працівника у відрядження без виплати авансу, порушила законодавство про працю.

Тут варто нагадати, що за порушення законодавства про працю статтею 265 КЗпП передбачена відповідальність. Зокрема, посадових осіб бюджетної установи можуть притягнути до адміністративної відповідальності — штрафу у  розмірі від 510 до 1700 грн.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією




    Розсилка









    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль