Як нараховуються у 2016 році відпускні держслужбовцям

1719
Літо у розпалі. І в бухгалтера будь-якої бухгалтерської служби побільшало роботи — потік охочих побувати у відпустці не спадає. Утім, цьогоріч нарахування відпускних держслужбовцям додало турбот не одному бухгалтеру. І все — через новий Закон про держслужбу. Тож з’ясуємо, як нараховуються у 2016 році відпускні держслужбовцям.

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу) та постанова КМУ «Деякі питання оплати праці державних службовців у 2016 році» від 06.04.2016 № 292 запровадили нові умови оплати праці державних службовців.

Тож з 01.05.2016 для державних службовців одночасно відбулися і зміна структури заробітної плати, і підвищення посадових окладів. А це, своєю чергою, вплинуло на порядок нарахування їм відпускних у 2016 році.

Тобто бухгалтер державного органу під час нарахування відпускних має звернутися до абзаців сьомого та восьмого пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Нагадаємо, що вони передбачають: у разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до актів законодавства період до зміни структури заробітної плати виключається з розрахункового періоду. А середню заробітну плату за таких обставин обчислюють з урахуванням виплат, передбачених працівникові згідно з умовами оплати праці, що встановлені після підвищення посадових окладів.

Тож з дати затвердження штатного розпису під час нарахування відпускних бухгалтер обов’язково має застосовувати означені норми.

Та й це ще не все, для відпускних, які  нараховано після 01.05.2016, доведеться зробити перерахунок.

Скажімо, держслужбовець перебував у відпустці з початку травня 2016 року. Тож у травні бухгалтер, як годиться, для цього держслужбовця під час обчислення суми відпускних керувався абзацом першим пункту 2 Порядку № 100. Відповідно, середню заробітну плату він визначав за розрахунковий період — останні 12 календарних місяців, а саме травень 2015 — квітень 2016 року.

Після зміни структури заробітної плати та посадового окладу цього держслужбовця бухгалтер має перерахувати суму відпускних, застосувавши абзац сьомий пункту 2 Порядку № 100. До того ж він не лише вилучає з розрахунку розрахунковий період з травня 2015 по квітень 2016 року. За таких обставин середню заробітну плату слід обчислити на основі виплат, установлених державному службовцю за новими умовами оплати праці (підвищений посадовий оклад, нові розміри надбавок за ранг та за вислугу років).

Обчисливши різницю між сумою раніше виплачених відпускних і сумою відпускних, обчисленою з огляду на нові умови оплати праці держслужбовця, доведеться її доплатити останньому.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль