Зміни в оплаті праці працівників центрів соціальних служб — 2016

2883
Працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді вже не належать до державних службовців. Тож Уряд подбав про зміну умов оплати їхньої праці. З’ясуємо, коли працівникам центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді виплачуватимуть заробітну плату по-новому.

За Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889) працівники центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не належать до державних службовців. Тож нормативні акти, які унормовують оплату праці державних службовців, на них поширюватися не можуть.

Аби врегулювати умови оплати праці цих працівників, Уряд днями затвердив постанову «Питання оплати праці працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» від 22.07.2016 № 462 (далі — Постанова № 462).

З огляду на внесені зміни, оплата праці працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відбуватиметься за нормами постанови КМУ «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Зокрема, Постановою № 462 внесено зміни до Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. А саме визначено діапазон розрядів ЄТС для окремих посад центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Відповідно, тепер посадові оклади визначатимуть так:

- у республіканському (АР Крим), обласних, міст Києва і Севастополя центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

 • директора — за 16-18-м тарифними розрядами;
 • начальника відділу — 14-15-м тарифними розрядами;

- у районних, міських, районних у містах центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді:

- директора — за 14-15-м тарифними розрядами;

- начальника відділу — 13-14-м тарифними розрядами.

Зауважимо також, що умови оплати праці працівників, які обіймають інші посади в центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Постанова № 462 не врегульовує. Це має зробити відповідний наказ Мінсоцполітики, який ось-ось буде затверджено (він перебуває нині на обговоренні в Федерації профспілок).

Наразі лише зазначимо, що на конкретні умови оплати праці інших працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, у т. ч. нові розміри посадових окладів за ЄТС, впливатиме складність, відповідальність та специфіка їхньої роботи.

Після появи означеного наказу Мінсоцполітики директори соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повинні будуть подати до головних розпорядників коштів місцевого бюджету на затвердження штатні розписи з новими розмірами посадових окладів для всіх працівників.

Якщо ж нові умови оплати праці передбачатимуть для тих чи тих працівників менший розмір заробітної плати (без премії), то допоки вони працюватимуть на своїх посадах їм виплачуватимуть різницю між «старою» заробітною платою (без премії) і заробітною платою (без премії), встановленою за новими умовами оплати праці (п. 2 Постанови № 462).

Та це ще не всі зміни, які очікують на працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Із 05.08.2016 — дати набрання чинності наказом Мінсоцполітики «Про затвердження типових структури і штатів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» від 29.06.2016 № 709 — зміняться структура і штати республіканського (АР Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міських, районних у містах центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Окрім передбачених цим наказом посад, до штатного розпису центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді можна буде вводити також посади:

 • водія автотранспортних засобів (за наявності автомобіля);
 • прибиральника службових приміщень (відповідно до встановлених нормативів);
 • сторожа.

Штатний розпис обласного, Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді можна буде розширити посадами завідувача господарством і діловода. А штатний розпис районних, міських, районних у містах, районних у місті Києві центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді — посадами бухгалтера та інспектора з кадрів.

Утім, ввести нові посади директор центру соціальних служб зможе лише в межах установленого фонду заробітної плати.Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль